Premiera w Nowym

"Piękny chłopiec" - reż. Janusz Marchwiński - Teatr Nowy w Krakowie

Środek dużego miasta, plebania. Ksiądz ze swoją ciężarną Gosposią i milionem innych kobiet, konserwatywna Pani Poseł, nieszczęśliwy Biskup i On. Tytułowy Piękny Chłopiec.

Spektakl „Piękny Chłopiec" jest odpowiedzią na bałagan, jaki obecnie panuje w Polskim społeczeństwie. Nacjonaliści coraz częściej wychodzący na ulicę, pragnący zdominować swoimi poglądami cały kraj, ortodoksyjni katolicy, dewoci, którzy w chrześcijaństwie upatrują jedyną słuszną drogę. Polityka, której ścieżka coraz częściej przeplata się z Kościołem oraz sama Instytucja, w której pierwszy człon drugiego przykazania miłości zostaje potraktowany zbyt dosłownie.

Spektakl choć żartobliwy i lekki mówi o rzeczach niełatwych. Jest lustrem; bez zbędnego ubarwiania odzwierciedla polską zaściankowość, wstydliwość i zazdrość. Dramat bohaterów to dramat każdego człowieka, który ukrywa własną tożsamość, tłumi pragnienia, nieustannie boi się ich realizować. To również potwierdzenie, że całym światem rządzi pieniądz. W spektaklu nie brak również odniesień do znanych postaci z polskiej sceny politycznej, topowych pojęć z kultury czy historii sztuki.

„Piękny chłopiec" jest gorzką pigułką dla tych, którzy ślepo wierzą w świętość polskiego Kościoła traktując księży i biskupów jako nadprzyrodzone istoty, bez wad i dylematów. To również próba wykpienia stosunków międzyludzkich, wzajemnych relacji, gdzie wbrew pozorom najbardziej szczerym i uczciwym jest mężczyzna z gejowskiego burdelu"

Premiera odbędzie się  15  czerwca, na Scenie_21 Teatru Nowego w Krakowie, przy ulicy Gazowej 21.

OBSADA:
Edward Pasewicz „ Piękny Chłopiec"

reżyseria - Janusz Marchwiński, opracowanie muzyczne - Edward Pasewicz.

obsada - Katarzyna Ilnicka, Marcelina Bożek, Janusz Marchwiński, Norbert Burkowski, Tomasz Adamski.

BILETY:
Ceny biletów:
25zł normalne
15zł ulgowe

(-)
Materiał Teatru
14 czerwca 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia