Premiera w Ogrodzie Sztuki

"Z miłości " - reż. Iwona Kempa - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

"Z miłości" to polska prapremiera, którą reżyseruje Iwona Kempa. Sobota, 22 lutego, godz. 19, Małopolski Ogród Sztuki.

Peter Turrini, autor sztuki "Z miłości", której prapremiera odbyła się w teatrze w Josefstadt, zapytany, dlaczego w rodzinie bohaterów dochodzi do strasznego morderstwa, odpowiedział: "Istnieje możliwość, że ludzie, którzy w związku miłosnym stają się mordercami, mają fałszywe wyobrażenie o miłości.

Mylą ukochanych ludzi z pewnego rodzaju własnością, oczekują stuprocentowego oddania, jako że sami są na takie gotowi. Jeśli własność zostanie im odebrana, powstaje niewyobrażalne poczucie zniewagi, na które - szczególnie wśród mężczyzn - odpowiada się przemocą".

To polska prapremiera, którą reżyseruje Iwona Kempa. Jest znana krakowskiej publiczności z bardzo dobrych realizacji, m.in. takich tytułów jak "Udręka życia" czy "Rozmowy poufne". Wśród wielu lubianych aktorów na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki zobaczymy m.in. Dominikę Bednarczyk, Radosława Krzyżowskiego, Marcina Kuźmińskiego, Grzegorza Mielczarka, Tomasza Międzika i Sławomira Maciejewskiego. Autorką kostiumów jest Anna Sekuła, muzykę skomponował Bartosz Chajdecki, a choreografię opracowała Iwona Olszowska.

 

(JOC)
Dziennik Polski
21 lutego 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...