Premiera w Polskim Teatrze Tańca

"Dobrze, że tu jesteś" - reż. Ewa Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

21 lutego w hali MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się premiera spektaklu Polskiego Teatru Tańca "Dobrze, że tu jesteś" w choreografii Ewy Wycichowskiej.

"Dobrze, że tu jesteś" to spektakl, który kontynuuje konwencję z cz. I pt. "Szkoda, że Cię tu nie ma", wtajemniczając widza w świat tańca, który staje się tu przewodnikiem po czasie przeszłym i zarazem wnika w wątki współczesne.

Spektakl dedykowany tancerzom, związanym z Polskim Teatrem Tańca, pozwala widzowi na uruchomienie śladów pamięci, odnalezienie tytułów i tematów, postaci i motywów choreograficznych, wspomnienie sylwetek choreografów i analizę bieżącego repertuaru, gwarantuje spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi, perfekcyjną techniką, mnogością stylów i odcieni języka choreograficznego, zanurzonego w przestrzeń teatralną i obraz filmowy.

"Dobrze, że tu jesteś" mając klasycznie amorficzny kształt gatunkowy teatru tańca sprzyja jednocześnie snuciu swojej własnej opowieści, niezależnie od historii i intencji twórców.

W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca.

(-)
Materiał Teatru
19 lutego 2014
Portrety
Ewa Wycichowska

Książka tygodnia

Zachód słońca na Santorini
Wydawnictwo Poznańskie
Dionisios Sturis

Trailer tygodnia