Premiera w Polskim Teatrze Tańca

"Volta" - choreografia Andrzej Adamczak - Polski Teatr Tańca

W studio Polskiego Teatru Tańca trwają przygotowania do kolejnej premiery. 8 grudnia premiera spektaklu "Volta" będzie połączona z premierą IX odcinka projektu jubileuszowego "XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś" pt. "Pora na Carpe Diem" w choreografii Ewy Wycichowskiej.

W studio Polskiego Teatru Tańca trwają przygotowania do kolejnej premiery będącej efektem ścisłej współpracy choreografa z kompozytorem. Po spektaklu "Architektura światła" swoją premierę będzie miało przedstawienie "Volta" w choreografii I solisty PTT Andrzeja Adamczaka. Muzykę do niego stworzył młody poznański artysta - Iwo Borkowicz, współzałożyciel grupy The Ploy, tworzącej utwory z pogranicza alternatywnego rocka, popu i elektroniki. Premiera spektaklu "Volta" odbędzie się 7 i 8 grudnia 2013 r. o godz. 20.00 w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jak mówi sam choreograf, jednym z założeń "Volty" jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie powstającego przedstawienia. "Volta" poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

8 grudnia premiera spektaklu "Volta" będzie połączona z premierą IX odcinka projektu jubileuszowego "XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś" pt. "Pora na CARPE DIEM" w choreografii Ewy Wycichowskiej. Przedstawienie będzie prezentowało fragmenty przedstawień Polskiego Teatru Tańca z lat 2005-2009.

Bilety na spektakle można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/.

Cena biletów: 30/50zł

Spektakl "Volta" powstaje przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu "Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych".

(-)
Materiał Teatru
29 listopada 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...