Premiera w PTT

"Architektura światła" - reż. Paulina Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Najnowszy spektakl PTT w choreografii Pauliny Wycichowskiej do muzyki PRASQUALa zaprasza widzów w podróż do świata mistyki i rytuału. Jego premiera odbędzie się 8 i 9 listopada o godz. 20.00 w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spektaklowi „Architektury światła” będzie towarzyszyła muzyka na żywo wykonaniu w Chelsey Schill (sopran), Nathana Plante’a (trąbka) i orkiestry złożonej ze studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Twórcy „Architektury światła" inspirację czerpali nie tylko z idei i obrzędów pochodzących z różnych religii, ale i poszukiwali myśli wspólnej, która je łączy. Chęć odniesienia do holistycznego myślenia o człowieku i świecie skłoniła ich do szukania przestrzeni połączenia płaszczyzny fizycznej i metafizycznej. Nie są to tylko podróże intelektualne i duchowe filozofów, teologów i mistyków, ale również teren wypraw artystów i naukowców. Odkrycia współczesnej nauki wskazują, że sfery te współistnieją i przenikają się wzajemnie. Wszyscy znajdujemy się pod wpływem „boskiej cząstki" i w tańcu atomów jednoczymy ze wszechświatem.

Kostiumy i rekwizyty do spektaklu stworzyła Paulina Plizga, a reżyserię światła opracowuje Katarzyna Łuszczyk. Na scenie zobaczymy dziewięciu artystów Polskiego Teatru Tańca, którzy aktywnie uczestniczą w procesie twórczym: Karinę Adamczak-Kasprzak, Urszulę Bernat-Jałochę, Agnieszkę Fertałę, Kornelię Lech, Andrzeja Adamczaka, Artura Bieńkowskiego, Pawła Malickiego, Daniela Stryjeckiego i Guillermo Millan Merida.(-)
Materiał Teatru
5 listopada 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia