Premiera w Tauron Arenie

"Karol" - reż. Krzysztof Korwin-Piotrowski - Agencja Kreatywna PRC

Blisko 40 wokalistów, aktorów i tancerzy, 60 statystów, rockowe gitary i nostalgiczne skrzypce, klasyczny fortepian i dynamiczna perkusja tworzą muzyczną opowieść o historii XX wieku. To wizytówka "Karola", czyli pierwszego musicalu o życiu Jana Pawła II.

Takiego przedsięwzięcia na polskiej scenie dotąd nie było. Premiera już 25 lutego w krakowskiej Tauron Arenie.

Wielkie, multimedialne widowisko stworzone zostało na podstawie biografii Karola Wojtyły, ale także - jak zdradzają jego twórcy - anegdot. Biorą w nim udział tak znani artyści, jak Jacek Kawalec jako Jan Paweł II, Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy czy znana z serialu "Klan" Agnieszka Kaczorowska. Libretto napisał Michał Kaczmarczyk, muzykę Filip Siejka, a reżyseruje Krzysztof Korwin-Piotrowski.

- Historia będzie chwilami zabawna, a chwilami wzruszająca i dramatyczna. Zycie Karola Wojtyły niczym soczewka skupia najważniejsze wydarzenia z polskiej i europejskiej historii XX wieku i choćby dlatego jest wyśmienitym materiałem na scenariusz widowiska, które na długo pozostanie w pamięci widza. Będzie edukować i budzić emocje. To opowieść o papieżu innym niż wszyscy poprzedni: nie wyłącznie o głowie Kościoła, ale poecie, filozofie, aktorze i przyjacielu wiernych - mówi Michał Kaczmarczyk.

- Zawsze ciekawiło mnie, jak ludzie dojrzewają, stając się kimś sławnym, bohaterem. Dlatego pokażemy Karola Wojtyłę jako dziecko, młodego chłopaka studiującego w Krakowie i wreszcie papieża - zdradza Krzysztof Korwin-Piotrowski.

"Karol" jest pierwszym musicalem historycznym, ukazującym duży fragment dziejów Polski. Tego typu musicale cieszą się na całym świecie wielką popularnością i na to też liczą twórcy. Czy "Karol" powtórzy sukces "Dzwonnika z Notre Dame"? Jest na to szansa.

Bilety na premierę są jeszcze dostępne w cenie 169 zł i 229 zł, a bilety zbiorowe także w cenie 129 zł. Po Krakowie musical zaprezentowany zostanie publiczności m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Gdańsku. Wszystkie informacje o musicalu, miejscach występów, rezerwacji i kupnie biletów są dostępne na stronie www.musical-karol.pl.

Głównym patronem przedsięwzięcia jest kard. Stanisław Dziwisz, a patronatem medialnym objął je także tygodnik "Idziemy".

Radek Molenda
Idziemy
22 lutego 2017

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia