Premiera w Teatrze Nowy w Łodzi

"Tape" - reż. Aneta Groszyńska - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Już 5 stycznia 2013 r. odbędzie się premiera spektaklu "Tape" w reżyserii Anety Groszyńskiej. Przedstawienie powstaje jako kooperacja Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi oraz Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Jeszcze przed Nowym Rokiem 28 grudnia 2012 r. (piątek) o godz. 13:00 zapraszam Państwa do Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Zachodnia 93) na próbę medialną spektaklu.

Tape Stephen Belber

reżyseria: Aneta Groszyńska

scenografia: Marta Zając

kostiumy: Joanna Wróbel

występują: Konrad Łaszewski, Maciej Miszczak, Karol Puciaty, Delfina Wilkońska

Tape Stephena Belera, amerykańskiego dramatopisarza i scenarzysty, to historia o męskiej przyjaźni, w której wspomnienia z lat szkolnych odsłaniają, często ukrytą głęboko w człowieku, potrzebę rywalizacji i dominacji nad drugim.

Jon – filmowiec z aspiracjami i Vin – strażak, handlujący narkotykami spotykają się po latach w hotelowym pokoju. Rozmowa i wspomnienia z liceum szybko przeradzają się w kłótnie i wzajemne oskarżenia. W trójkącie miłosnym powód nieporozumienia jest zawsze jeden – kobieta. Jak zakończy się spotkanie? Co zarejestrowała tytułowa taśma? Jakie zwierzenia są w stanie przekreślić przyjaźń?

W 2001 roku na podstawie sztuki Richard Linklater (Berni, Ja i Orson Welles, Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca) zrealizował film Taśmy prawdy z Umą Thurman i Ethanem Hawkiem.

(-)
Materiał Organizatora
28 grudnia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...