Premiera w Teatrze WARSawy

"Odklejanie (Ileż jeszcze trzeba odkleić) " - reż. Adam Gąsecki - Fundacja Sztuka Ciała

Fundacja Sztuka Ciała zaprasza 23 września do Teatru WARSawy na premierę spektaklu "Odklejanie (Ileż jeszcze trzeba odkleić)" wg "Zabliźnionych serc" Maxa Blechera.

Spektakl przygotowany jest na podstawie niedawno wydanej książki rumuńskiego pisarza Maxa Blechera "Zabliźnione serca" oraz poruszającej historii choroby i powolnego zdrowienia Marty Steiner, 42-letniej kobiety - aktywnej zawodowo matki i żony, która doznała nagłego paraliżu na skutek GBS (Guillane - Barre Syndrome).

Zarówno książka, jak i dokumentalna opowieść Marty dotyczą sytuacji, w której ciało pewnego dnia odmawia posłuszeństwa, podczas gdy umysł i emocje pozostają sprawne.

Tytułowy bohater "Zabliźnionych serc" - Emanuel, zakuty w gipsowy gorset w sanatorium w Berck przeżywa miłosne uniesienie, śmierć przyjaciela i odkrywa nowy kierunek swojej drogi. Jego losy są uzupełnione o wywiady z Martą Steiner - osobą o wielkiej woli zdrowienia, opowiadającej bardzo szczerze o swoich przeżyciach z czasu sprzed i po chorobie. Bohaterowie naszej opowieści stawiają sobie pytania o życie i jego sens a także o to, jak zaadoptować się do sytuacji, kiedy nic nie jest już takie samo jak przedtem.

Produkcja spektaklu uzyskała dofinansowanie Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy w ramach programu "Współpraca międzynarodowa warszawskich środowisk twórczych". Spektakl został zaproszony na deski warszawskiego Teatru Warsawy - jednego z najciekawszych teatrów offowych Warszawy. Reżyserem ruchu scenicznego jest Pau Bachero - hiszpański aktor, pedagog i reżyser teatru ruchu. Po pokazach będzie urządzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację Marty Steiner, która obecnie przebywa w domu opieki pod Berlinem.

PREMIERA 23 września 2015 godz.20:00.

Na zdjęciu: scena z próby.

(-)
Materiał Teatru
22 września 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia