Premiera w Teatrze WARSawy

"Wojna to tylko kwiat" - reż. Piotr Ratajczak - Teatr WARSawy

Zbliża się najnowsza premiera Teatru WARSawy pt. "Wojna to tylko kwiat" stworzona przez sprawdzony i świetnie współpracujący zespół: występuje Agnieszka Przepiórska do tekstu Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka.

„Wojna to tylko kwiat" to opowieść byłej reporterki wojennej, która po zakończeniu kariery dziennikarskiej, musi stoczyć jeszcze jedną walkę, może najważniejszą, o siebie i swoją rodzinę. Historia zaczyna się od uroczystego wręczenia nagrody dziennikarce. Standardowe, gładkie słowa podziękowań nagle zaczynają przypominać wściekłą serię z karabinu maszynowego, pełną wyrzutów i oskarżeń. Reporterka odtwarza wspomnienia ze swojej pracy na froncie i wojnie. Wspomnienia z którymi nie wie co zrobić w swoim „nowym" życiu: bez adrenaliny, wyzwań, emocji i strachu. Jak przetrwać w domowym okopie gotując jarzynową i smażąc naleśniki? Jak z relacji live dla tysięcy widzów przejść do rozmowy na żywo z synem i mężem? Jak być normalną?

Opowieść dzieję się w różnych miejscach, w różnych czasach, w przeszłości i przyszłości, w centrum działań wojennych, i w mieszkaniu bohaterki. Jedna rzeczywistość miesza się z drugą: piknik militarny, redakcja, wreszcie szpital psychiatryczny. Nie wiemy, co jest prawdą, a co zmyśleniem.

„Wojny nie ma. Nigdy nie było. Nie wierzcie im, nikomu nie wierzcie".

Pokaz premierowy już 12 stycznia o godz. 19:00.
Gramy: 13, 20, 21 stycznia godz. 19:00.

(-)
Materiał Teatru
8 stycznia 2016
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia