Premiera w Teatrze WARSawy

"Ślad" - reż. Maria Seweryn - Teatr WARSawy

Najbliższa premiera Teatru WARSawy to monodram "Ślady" według debiutu literackiego Marty Dzido "Ślad po mamie" w reżyserii Marii Seweryn i w wykonaniu Agnieszki Michalskiej.

Spektakl "Ślady" jest próbą spojrzenia na problem aborcji nie z perspektywy społeczeństwa, tylko samej kobiety. Prowokuje, nie osądza. Premiera 11 lutego.

"Są ślady, które znikają od razu, są też ślady które pozostają do końca. Te, które pozostają, bywają piękna pamiątką, są jednak i takie, pod których ciężarem nie potrafimy już normalnie żyć" - mówi Agnieszka Michalska, wykonawczyni monodramu.

Książka Marty Dzido to historia dziewczyny, która w klasie maturalnej zachodzi w ciążę. Poznajemy jej otoczenie, zdarzenia, które mają wpływ na podjętą przez nią decyzję.

W spektaklu dzięki swoistemu poczuciu humoru autorki i odwadze mówienia wprost o najtrudniejszych tematach, takich jak aborcja, amfetamina, seks czy samotność, Agnieszka Michalska przeprowadza nas przez wszystkie etapy dojrzewania bohaterki, od naiwności, aż po świadomość konsekwencji z tej decyzji wynikających.

We współczesnym świecie o aborcji nikt nie mówi wprost. Zamiast mówić o konkretnych przypadkach podaje się liczby i statystyki. Z kolei kobiety, które usunęły ciążę, milczą. Spektakl jest próbą pokazania, że wyciągnięcie na światło dzienne własnych przeżyć może pomóc w gojeniu najgłębszych ran. Nawet gdy śladu nic nie jest w stanie zatrzeć, przerwane milczenie może pomóc w znalezieniu pomocnej dłoni.

"- Mamo, co to jest zło?

- Nie ma zła. Jest tylko inne dobro, takie trochę gorsze."

Gramy:

Premiera: 11 lutego, godz. 19.

Kolejne spektakle: 12, 13, 15, 16 lutego, godz. 19

Bilety: 50 zł normalny, 30 zł ulgowy, 15 zł wejściówka

Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99

(-)
Materiał Teatru
6 lutego 2014
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia