Premiera w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

"Sen nocy letniej" - reż. Krzysztof Popiołek - Teatr Zagłębia w Sosnowcu

W Teatrze Zagłębia w Sosnowcu w najbliższą sobotę odbędzie się premiera spektaklu dyplomowego „Sen nocy letniej” W. Shakespeare’a w dramaturgii Martyny Lechman.

Reżyseruje Krzysztof Popiołek (student PWST w Krakowie, asystent Krystiana Lupy, Michała Zadary, Barbary Wysockiej i Jacka Kaspszyka) zwycięzca zeszłorocznego plebiscytu na najlepszą prezentację scen komedii W. Shakespeare'a, wystawianych przez studentów reżyserii krakowskiej PWST w Teatrze Zagłębia. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć autorską adaptację sztuki Williama Shakespeare'a.

Młodzi twórcy przenoszą akcję sztuki W. Shakespeare'a do domu spokojnej starości, gdzie z okazji ślubu dyrektorstwa placówki, wolontariusze postanawiają wystawić „Sen nocy letniej" z tamtejszymi pensjonariuszami. „Dochodzi do nieporozumienia. Staruszkowie, czytając pozostawiony przez wolontariuszy scenariusz „Snu...", zauważają dziwną zbieżność, podobieństwa postaci sztuki do samych siebie. Stają się nimi. Tekst sztuki staje się pretekstem do wypowiedzenia słów, których nigdy sami nie mieliby odwagi sobie powiedzieć. Dostają marzenie, zostają zarażeni marzeniem, powracają do miłości sprzed lat. Dlaczego człowiek z dnia na dzień potrafi przestać kochać? Dlaczego miłość traktuje jako ucieczkę przed samotnością? Dlaczego, w marzeniu miłosnym, sięga się bruku, poniża siebie przed upragnioną osobą? Koniec snu, koniec marzenia jest końcem człowieka- Krzysztof Popiołek.

(-)
Materiał Teatru
5 listopada 2013

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia