Premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek

"Pacan - historia o miłości" - reż. Jakub Krofta - Wrocławski Teatr Lalek

"Pacan - historii o miłości" to sztuka młodej dramaturżki Marii Wojtyszko to napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru sztuka o tym, że nawet w smutnych i pozornie pozbawionych nadziei miejscach może zrodzić się prawdziwa miłość.

Przedstawienie wyreżyseruje Jakub Krofta, nowy dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek. Scenografię do spektaklu przygotuje słowacka artystka Zoja Zupkova, muzykę skomponuje Vratislav Sramek. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat.

"Pacan - historia o miłości" to wzruszająca opowieść o zwierzętach, które straciły dom. Głównym bohaterem jest kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk, ale ze względu na jego neurotyczny charakter wszyscy nazywają go po prostu... Pacan.

Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia odszukać swojego pana i ucieka z domu. Nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Poznaje tam wiele porzuconych zwierząt, które jednak nie tracą humoru i nadziei na to, że pewnego dnia zostaną przygarnięte przez jakiegoś dobrego człowieka. Jednym z nich jest Księżniczka - piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, "nie zadaje się z pospólstwem". Czy starzejący się kundel z nadwagą może mieć u niej szanse? I czy Pacan ostatecznie wybierze powrót do domu, na ukochaną kanapę, czy też niełatwą miłość do Księżniczki?

Równolegle z premierą "Pacana - historii o miłości" Wrocławski Teatr Lalek zainicjuje kampanię edukacyjną, której celem będzie uwrażliwienie dzieci na problem porzuconych zwierząt i propagowanie świadomej i odpowiedzialnej ich adopcji. Podczas pokazów premierowych 24 i 25 listopada w Teatrze pojawią się goście specjalni - psy będące podopiecznymi Fundacji 2plus4. W tych samych dniach po spektaklu Pacan - historia o miłości odbędą się warsztaty bezpiecznego postępowania z psami. Ponadto wszyscy chętni będą mogli składać drobne datki na rzecz zwierząt oczekujących na adopcję.

(-)
Materiał Teatru
31 października 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia