Premiera widowiska „2016 Dokąd?”

Narodowe Forum Muzyki

Dziś w Narodowym Forum Muzyki premiera widowiska „2016 Dokąd?” w reżyserii Zbigniewa Preisnera z udziałem Wrocławskiego Teatru Pantomimy i światowej sławy artystów.

Scenariusz do koncertu „2016 Dokąd?" przygotowała Ewa Lipska na podstawie własnych tekstów i słynnego antycznego filozofa Seneki. Jak mówi reżyser „Tematem ma być ciągłość historii, w której powinniśmy odnaleźć zarówno przestrogę, jak i lekcję pokory. I sprowokować pytania, kim dziś, w 2016 roku, jesteśmy i dokąd zmierzamy". Choreografię dla zespołu Wrocławskiego Teatru Pantomimy do muzyki Zbigniewa Preisnera przygotował Zbigniew Szymczyk.

Poza Wrocławskim Teatrem Pantomimy wśród artystów zaproszonych do współpracy przez Zbigniewa Preisnera są m.in.: współautorka muzyki Lisa Gerrard znana m.in. z współpracy z zespołem Dead Can Dance, Jerzy Trela, Beata Rybotycka, Anna Szałapak oraz chór i orkiestra Narodowego Forum Muzyki.

„2016 Dokąd?" zostanie zaprezentowane trzykrotnie – premierowo 10 listopada, o godz. 19.00 oraz 11 i 12 listopada w Narodowym Forum Muzyki. Bilety dostępne są w kasie Impartu przy Mazowieckiej 17.

(-)
Materiał Teatru
10 listopada 2016

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...