Premiera „Wodewilu Warszawskiego

1. Festiwal Teatralny WrzAWA

Wodewil Warszawski? Czemu nie! Pomysłodawcy Festiwalu Teatralnego WrzAWA 4 lipca o godz. 20.30, w pierwszym festiwalowym dniu, zapraszają na premierę widowiska muzycznego o Warszawie. Prace trwają od wielu miesięcy. 15 śpiewających aktorów, orkiestra na żywo i ogromna pasja młodych artystów.

„Wodewil Warszawski" Teatru Pijana Sypialnia będzie muzyczną opowieścią o Warszawie przedwojennej
i współczesnej. Staszek Dembski, reżyser: Chcemy opowiedzieć, o tym, jak my widzimy to miasto. Co nas w nim fascynuje i denerwuje. Tytuł może sugerować, że powieje nudą. Nic z tych rzeczy. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów, jest tylko pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia. Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komiczną operetkę Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie". Jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak „Andzia", ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek. Artyści wiele miesięcy pracowali intensywnie wokalnie i tanecznie.

Warszawa celebrytów
Wodewil to forma, która zawsze przedstawiała wydarzenia bardzo aktualne. Tak będzie również w widowisku Pijanej Sypialni. Kto z osób publicznych, celebrytów pojawi się na scenie? To na razie ściśle chroniona tajemna. Staszek Dembski, reżyser: Podczas prób do spektaklu ludzie zatrzymują się i słuchają piosenek dobiegających z otwartych okien sali, gdzie pracujemy. Nawet dzieci z wielką uwagą obserwowały, jak aktorzy tańczą... polkę. Wierzymy, że magia ukryta w nutach i tekstach, które odkopaliśmy, zaczaruje naszych widzów równie mocno jak nas.
Teatr Pijana Sypialnia istnieje od wiosny 2012 r. Podczas organizowanego w lipcu Festiwalu Teatralnego WrzAWA będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Znani są z występów w nieteatralnych miejscach – na ulicy, podwórkach, a nawet w tramwajach. Oprócz „Wodewilu Warszawskiego" na WrzAWIE zaprezentują „Osmędeuszy" Mirona Białoszewskiego oraz komedię muzyczną nagradzaną na festiwalach w całej Polsce „Wyjowisko" z pieśniami Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Wstęp wolny.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/388230624627069/
Znajdź Festiwal Teatralny WrzAWA na Facebooku: www.facebook.com/FestiwalTeatralnyWrzawa

(–)
Informacja nadesłana
5 lipca 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...