Premiera z Danutą Szaflarską przeniesiona

"Sklep przy głównej ulicy" - reż. Łukasz Kos - Teatr Żydowski w Warszawie

Teatr Żydowski w oficjalnym komunikacie informuje, że termin premiery spektaklu "Sklep przy głównej ulicy" z Danutą Szaflarską w roli głównej zostaje przeniesiony ze względu na stan zdrowia aktorki.

Sama aktorka mówi: "Bardzo mi zależy na zagraniu roli Lautmanowej w spektaklu "Sklep przy głównej ulicy". W tej roli Ida Kamińska odniosła wielki sukces i jako jedyna aktorka z Polski była nominowana do Oscara w kategorii pierwszoplanowej roli kobiecej w filmie Jána Kadára. Zależy mi też, aby zagrać w Teatrze Żydowskim, gdzie mam świetnych partnerów i bardzo dobrą atmosferę pracy. Cieszę się, że wracam powoli do zdrowia."

Gołda Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego komentuje: "Od pierwszych rozmów z reżyserem Łukaszem Kosem na temat premiery "Sklepu przy głównej ulicy" wymarzyliśmy sobie w głównej roli Panią Danutę Szaflarską. Nie wyobrażam sobie tej premiery bez niej, dlatego wszyscy czekamy aż powróci do zdrowia!"

Kolejne terminy jeszcze nie są znane. Prawdopodobnie premiera odbędzie się w maju lub czerwcu na zakończenie obchodów jubileuszu 65-lecia Teatru Żydowskiego. Wszelkich informacji na temat biletów i rezerwacji udzielają pracownicy BOW pod numerami telefonów: (22) 526 20 34, (22) 850 64 50 lub 51.

(-)
Materiał Teatru
3 lutego 2016

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...