Premierowe prezentacje stand-up’u

"Wielcy inni II: depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka" w reżyserii Jacka Kozłowskiego

W weekend 8-10 stycznia 2016 zapraszamy na PREMIEROWE prezentacje stand-up’u „WIELCY INNI II: DEPRESJE. SZYMBORSKA, RYMKIEWICZ, BIELICKA” tekst, reżyseria: Jacek Kozłowski.

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie oraz 8. Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Boska Komedia w Krakowie. www.laznianowa.pl, www.boskakomedia.pl

Premiera krakowska: 5 grudnia 2015 na 8. Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Boska Komedia w Krakowie

Druga odsłona wałbrzyskiego stand-upu teatralnego Jacka Kozłowskiego. Wisława Szymborska, Jarosław Marek Rymkiewicz, Hanka Bielicka. Wybrani z bogatego pejzażu narodowych mitologii i symboli, ludzie-idiomy zabierają głos. Trzech aktorów, trzech bohaterów i trzy monologi. Przekraczając granice przyzwoitości i dobrego smaku, biograficzne szczegóły zostają tutaj wykorzystane, by uruchomić precyzyjny mechanizm zasadzający się na parodii i ironicznym podejściu do rzekomych świętości. Kolejne żarty i opowieści, prezentowane przez komików, składają się na prześmiewczy, ostry portret „polskich super-bohaterów". Umożliwiając z jednej strony intymne obcowanie z ważnymi dla rodzimej kultury figurami, z drugiej – odzierając je z patosu, powagi i wzniosłości – bez wątpienia ulubionych zjawisk z rezerwuaru polskiego historycznego imaginarium. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka ukazani zostaną w depresji. Doświadczenie rozczarowania, znudzenia rozpoznanym światem, daje się odnaleźć w trzech, indywidualnych, zamkniętych i kompletnych językowych przestrzeniach.

8 stycznia 2016 / godz. 19.00 / Scena Kameralna / Premiera
9 stycznia 2016 / godz. 19.30 / Scena Kameralna
10 stycznia 2016 / godz. 18.00 / Scena Kameralna

REZERWACJA BILETÓW: 74 64 88 301-03; http://teatr.walbrzych.pl/bilety/

(-)
Materiał Teatru
7 stycznia 2016

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...