Premierowo w Och-Teatrze

"Alicja Alicja" - reż. Maria Seweryn - Och-Teatr w Warszawie

Niebawem na scenie Och-Cafe Teatr odbędzie się premiera spektaklu "Alicja Alicja", który na podstawie tekstu Amy Conroy reżyseruje Maria Seweryn.

W Och-Teatrze sezon 2013/2014 rozpoczął się od premier przygotowanych na małą scenę teatru, czyli Och-Cafe Teatr. Zamierzeniem jest zbudowanie na tej scenie, dotychczas goszczącej kabarety, koncerty i niewielkie formy stand-upowe, interesującego repertuaru teatralnego, opierającego się na bezpośredniej rozmowie z widzami, na spotkaniu.

Kameralne spektakle, których atutem są świetne teksty współczesne, ważne tematy oraz wyraziste i intrygujące postaci, budują charakter Och-Cafe.

Niebawem na scenie Och-Cafe Teatr odbędzie się premiera spektaklu "Alicja Alicja", który na podstawie tekstu Amy Conroy reżyseruje Maria Seweryn. Będzie to poruszająca w swojej prostocie historia dwóch młodych, inteligentnych, pięknych, samodzielnych i odważnych kobiet, które okazują się być partnerkami życiowymi. Występują Aleksandra Domańska i Aleksandra Grzelak.

Jak mówi reżyserująca spektakl Maria Seweryn:

"Ten tekst urzekł mnie przede wszystkim swoją prostotą, a jednocześnie wielką mocą pokazania ważnej i pięknej historii miłości. Czułość, skromność i wrażliwość są podstawą relacji dwóch zakochanych w sobie kobiet. To szczera i poruszająca rozmowa z widzami, bez prowokacji, krzyku i ostentacji. Dwie Alicje mówią o tym, jak wygląda ich życie, jak się czują ze sobą i jak to się stało, że w ogóle postanowiły podzielić się z innymi tym wszystkim - tym, co najważniejsze i tym, co jest ponad wszystko: miłością."

Premiera już w sobotę 16 listopada 2013 r,. na scenie Och-Cafe Teatr w Och-Teatrze, na kolejne spektakle do Och-Teatru można się wybrać w niedzielę 17.11 i we wtorek 19.11.

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia