Premierowy pokaz spektaklu

"Ducha Pikadora. Powrót legendy" - reż. Michał Walczak - Och-Teatr w Warszawie

10 października w Och-Teatrze odbędzie się premierowy pokaz gościnnego spektaklu "Duch Pikadora. Powrót legendy" w reżyserii Michała Walczaka, z gwiazdorską obsadą - Ewą Konstancją Bułhak i Ireną Melcer oraz Rafałem Rutkowskim, Grzegorzem Małeckim i Arkadiuszem Janiczkiem.

"Duch Pikadora. Powrót legendy" to, jak zapowiada Michał Walczak, surrealistyczny mini-musical, będący opowieścią o zderzeniu dwóch zupełnie innych światów: klasycy dwudziestolecia międzywojennego kontra współczesna Warszawa. Jest to jednocześnie komedia z fascynującym wątkiem kryminalnym, stworzona przez nieobliczalną trupę artystów, włóczęgów i uciekinierów ze świata wielkich korporacji, którzy stawiają sobie wielkie pytania Wybuchowa mieszanka pełna tajemniczych postaci, niezwykłe zwroty akcji, sushi-bar Hiroshima w wersji retro, Julian Tuwim i klimat rodem z londyńskiego West Endu - to tylko namiastka tego, co czeka widzów spektaklu. Wszystko w oprawie muzycznej Wiktora Stokowskiego, odpowiedzialnego choćby za muzykę pisaną dla lubianego kabaretu "Pożar w burdelu".

Przedstawienie grane o 22.00 w Och-Teatrze, na małej scenie Och-Cafe Teatr, to jedyne takie wydarzenie na kulturalnej mapie Warszawy. Powrót do dobrej tradycji XX-lecia międzywojennego, relaks przy lampce wina i kawiarniany klimat to przepis na udany wieczór.

Spektakl w reżyserii jednego z najzdolniejszych polskich dramatopisarzy - Michała Walczaka, wsparty udziałem najlepszych aktorów, z Rafałem Rutkowskim i Grzegorzem Małeckim na czele.

"Duch Pikadora. Powrót legendy" objęty został honorowym patronatem Instytutu Książki.

Mecenasem spektaklu jest Dalkia Warszawa.

(-)
Materiał Teatru
8 października 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...