Premierowy spektakl w Małopolskim Ogrodzie Sztuki!

"Dzieje upadków" - reż. Małgorzata Warsicka - Małopolski Ogród Sztuki

Już w kwietniu premierowy spektakl w Małopolskim Ogrodzie Sztuki! Przedstawimy adaptację klasycznej powieści francuskiej „Kuzynka Bietka” Honoriusza Balzaca - DZIEJE UPADKÓW.

Spektakl jest opowieścią o namiętnościach, z których najsilniejszą zdaje się być pożądanie. Żądza pieniędzy i pragnienie miłości kierują poczynaniami bohaterów, doprowadzając ich do zguby. Okrucieństwo miesza się tu z groteską, a brak złudzeń objawia się w absurdalnej ironii przedstawionych zdarzeń.

Adaptację sceniczną utworu przygotowują młodzi twórcy: dramaturg Michał Kurkowski, student PWST i reżyserka Małgorzata Warsicka. Do udziału w spektaklu zaproszono gościnnie śpiewaczkę operową, młodą, a już bardzo cenioną Barbarę Majewską, nominowaną w ubiegłym roku do Paszportów Polityki w kategorii „Muzyka poważna". Przedstawienie będzie miało nowatorską, oryginalną formę łączącą spektakl teatralny z instalacją dźwiękową, wkomponowaną w nowoczesną przestrzeń MOS. Na realizację spektaklu Małgorzata Warsicka otrzymała stypendium Narodowego Centrum Kultury z programu MŁODA POLSKA.

Na scenie wystąpią: Dominika Bednarczyk, Dorota Godzic, Barbara Majewska (gościnnie), Lena Schimcheiner (gościnnie) – stypendysta programu Nowy Kraków, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Karol Kubasiewicz (gościnnie), Marcin Kuźmiński, Sławomir Maciejewski, Antoni Paradowski (gościnnie) i Rafał Szumera

Premiera 15 kwietnia 2016 r.

Bilety na spektakle już w sprzedaży!

(-)
Materiał Teatru
4 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...