Premierowy weekend

"W samo południe" - reż. Wojtek Ziemilski i "Miasto duchów" - reż. Arkadiusz Buszko

Teatru Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na premierowy weekend ze spektaklem "W samo południe" w reż. Wojtka Ziemilskiego oraz popremierowym pokazem spektaklu plenerowego "Miasto duchów" w reż. Arka Buszko.

"W samo południe" to spektakl, dla którego punktem wyjścia był 4 czerwca 1989 roku - dzień wyborów do Sejmu i Senatu i demokratycznego zwycięstwa demokratycznej opozycji wywodzącej się z Solidarności. W toku pracy nad spektaklem zespół aktorski odnalazł i rozmawiał z kandydatami z 1989 roku z regionu wałbrzyskiego, pytając o motywacje działań i wybory dokonywane przez nich po 4 czerwca 1989 roku. W SAMO POŁUDNIE nie est jednak ani spektaklem dokumentalnym, ani opowieścią o zwycięstwie.
Spektakl wyreżyserował Wojtek Ziemilski - reżyser tworzący na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i performansu, autor m.in. spektakli "Mała narracja", "Mapa", Prolog", "Pokrewni". Współpracował m.in. z TR Warszawa, Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
7 czerwca / piątek / godz. 19.00 / Duża Scena - premiera
8 czerwca / sobota / godz. 19.00 / Duża Scena
9 czerwca / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena

"Miasto duchów"
Do miasta o piekielnie trudnej do wymówienia przez cudzoziemca nazwie trafia ekipa telewizyjnego programu tropiącego duchy i wyjaśniającego zagadkę tajemnych zjaw i dziwnych miejsc. Co odkryją w Wałbrzychu?
"Miasto duchów" to widowisko plenerowe. Wezmą w nim udział zarówno aktorzy Teatru, jak i amatorzy zajmujący się sztuką ulicznego performansu, zobaczymy teatr ognia, pokaz światła i prawdziwą miss Nowego Jorku. Tego wieczoru pojawią się w Amfiteatrze najpopularniejsze duchy Dolnego Śląska, w tym duch Księżnej Daisy i trzeba będzie odwołać się do pomocy sił nadprzyrodzonych, by się od nich uwolnić!
Spektakl pod Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr. Romana Szełemeja
Realizacja: koprodukcja Teatr i Gmina Wałbrzych
8 czerwca / sobota / godz. 21.00 / Amfiteatr / plac Teatralny / wstęp bezpłatny

 

(-)
Materiał Teatru
5 czerwca 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...