Premiery w nowym sezonie u Bogusławskiego

kaliski repertuar

Pięć premier i "zadowalający wszystkich, zrównoważony repertuar" proponuje na sezon 2010/2011 Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - poinformował dyrektor tej sceny, Igor Michalski. Dwa ze spektakli odbędą się już 2 i 9 października

Najpierw pokazana zostanie premiera sztuki popularnego w teatrach europejskich dramatopisarza rosyjskiego Iwana Wyrypajewa "Walentynki", w reżyserii Marii Kwiecień. - Jest to kameralna opowieść o skomplikowanych relacjach dwóch kobiet, które łączy miłość do tego samego, zmarłego przed dwudziestu lat mężczyzny - mówi Michalski.

Tydzień później kaliszanie obejrzą przedstawienie muzyczne "Summertime", według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, twórcy m.in. "Ferdydurke". Widzowie zostaną zabrani w podróż do Ameryki, która budzi nadzieje na lepsze życie, łatwe szczęście i zaspokojenie wszelkich tęsknot. Na scenie wystąpi szesnaście tańczących i śpiewających osób.

W 2011 r. na Scenie Kameralnej pojawi się sztuka znanego amerykańskiego dramatopisarza Tennessee Williamsa "Szklana menażeria". Wyreżyseruje ją Jacek Jabrzyk. Kolejnym przedstawieniem będzie przygotowywana na rozpoczęcie majowych 51. Kaliskich Spotkań Teatralnych sztuka współczesnego austriackiego dramatopisarza Petera Turriniego pt. "Mój Nestroy", w reżyserii Rudolfa Zioło.

Ostatnią premierą w kaliskim teatrze będzie przygotowywany z myślą o najmłodszych widzach spektakl "Piotruś Pan", w reżyserii Michała Derlatki. Oprócz premier, w nowym sezonie nie zabraknie też spektakli cieszących się dużym powodzeniem w poprzednich latach.

(-)
PAP
23 września 2010

Książka tygodnia

Trailer tygodnia