Premiery w Warszawskiej Operze Kameralnej

„La serva padrona" - reż. Lesław Piecka - Warszawska Opera Kameralna

12 września 1961 r. na scenie Teatru w Starej Pomarańczarni w Łazienkach odbyła się premiera opery G. B. Pergolesiego „La serva padrona", co zainaugurowało działalność Warszawskiej Opery Kameralnej.

Rok 2021 jest dla nas szczególny ze względu na obchody 60. rocznicy działalności instytucji i 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie. To wyjątkowy czas: wypełniony premierami i kolejnymi twórczymi wyzwaniami. Zapraszamy do oglądania naszych wydarzeń na scenie Basenu Artystycznego oraz spektakli dostępnych online.

Obchody 60-lecia rozpoczęte!

Gala Mozart Night - premiera online
Dziś wieczorem o godz. 21.30 na platformie ewejsciowki.pl zaprezentujemy Państwu Galę Mozart Night - premierę online, otwierającą uroczyste obchody 60-lecia istnienia Warszawskiej Opery Kameralnej.

Podczas Gali Mozart Night Don Giovanni zaśpiewa do Fiordiligi, Idomeneo spotka Królową Nocy i będzie to prawdziwa sceniczna magia.

Podstawą fabularną jest „Così fan tutte", ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy także fragmenty „Don Giovanniego", „Wesela Figara" oraz „Czarodziejskiego fletu",

Bądźcie z nami!

(-)
Materiał Opery
10 lutego 2021
Portrety
Lesław Piecka

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...