Pretty Woman w nowym sezonie.

Premiera przełożona na wrzesień.

„To bez wątpienia nasza najdłużej wyczekiwana premiera. Chcemy mieć pewność, że będziemy mogli ją zagrać z pełną obsadą i dla publiczności, dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować „Pretty Woman” już w nowym sezonie" – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. Premiera musicalu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego odbędzie się 25 września, bilety trafią do sprzedaży 1 czerwca.

„Pretty Woman" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego to oprawiona znakomitą muzyką opowieść o miłości z gwiazdorską obsadą.

W zasadzie jesteśmy gotowi, potrzeba nam jedynie kilku ostatnich prób, jednak kalendarz przygotowań układa nam pandemia. Najpierw był casting online, potem przesłuchania i próby w reżimie sanitarnym i termin przesuwany ze względu na obostrzenia oraz zamkniecie teatrów – mówi reżyser spektaklu, a zarazem szef artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. – Niezmiennie jednak zapewniamy, że będzie to widowiskowe przedsięwzięcie ze znakomitymi muzykami i uznanymi realizatorami za kulisami – zapewnia.

Fabularnie zaskoczenia nie będzie, bo za sprawą filmu z Julią Roberts i Richardem Gerem tę historię zna niemal każdy. Jednak musicalowa odsłona „Pretty Woman" to nie tylko przeniesienie filmowej historii na deski teatru.

Naszą wersję przepełnia specyficzna nostalgia za latami 90. przejawiająca się rozmachem w sferze wizualnej: od kostiumów po scenografię. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że przeniesienie tej historii w mury teatru daje nam możliwość innego spojrzenia na samą relację bohaterów tej opowieści o miłości – zapowiada Jakub Szydłowski. Chociaż reżyser do końca nie chce wyjawić wszystkich szczegółów swojego pomysłu na spektakl, zdradza jednak, że łódzka „Pretty Woman" będzie niezwykle „hollywoodzka".

W roli Vivian, dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard publiczność zobaczy Malwinę Kusior i Martę Wiejak. Przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda grać będzie trzech aktorów: Rafał Szatan, Marcin Jajkiewicz oraz Tomasz Bacajewski.

W pozostałych rolach publiczność zobaczy: Olgę Szomańską, Małgorzatę Chruściel i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Pawła Erdmana i Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel.

Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Philipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, zaś w rolę kontrahenta Edwarda – Jamesa Morse'a wcieli się Andrzej Orechwo.

Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.

Premiera odbędzie się 25 września. Do końca roku spektakl zostanie wystawiony kilkanaście razy.

Joanna Karpińska
Materiał Teatru
6 maja 2021

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia