Prezent dla Ósemek

Polski Teatr Tańca w Poznaniu

18 listopada na scenie Teatru Ósmego Dnia odbędzie się spektakl Polskiego Teatru Tańca pt. "Need me" w choreografii Andrzeja Adamczaka. To "prezent" tancerzy dla Ósemek na ich 50-lecie.

Teatr Ósmego Dnia obchodzi w tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Na tak godną podziwu rocznicę nie wypada przychodzić z pustymi rękami. Polski Teatr Tańca w ramach "prezentu" pokaże na scenie "Ósemek" spektakl "Need me" w choreografii Andrzeja Adamczaka (18 listopada, godzina 19.00).

Jest to duet ukazujący dwa pierwiastki uwięzione w jednym ciele. Oprócz samego choreografa występuje w nim Katarzyna Rzetelska. Artyści w obecności widzów próbują wytańczyć pokaz siły przenikający się z dążeniem do wspólnego celu. Przedstawienie to miało swoją premierę w kwietniu tego roku podczas Festiwalu Atelier PTT.

Listopadowa prezentacja tego przedstawienia w Poznaniu odbywa się w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014 organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca. Bilety w cenie 1 zł są do nabycia w Teatrze Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44).

(-)
Materiał Teatru
17 listopada 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki