Prezentacja dramatu Artura Pałygi u Horzycy

"W środku słońca gromadzi się popiół" w reżyserii Julii Mark

17 listopada o godz. 19 na Scenie na Zapleczu w Teatrze im. Horzycy odbędzie się prezentacja dramatu Artura Pałygi "W środku słońca gromadzi się popiół" w reżyserii Julii Mark.

Udział biorą: aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 12.11.2014 r. (wtorek) w Biurze Obsługi Widzów.

ARTUR PAŁYGA - dramaturg i scenarzysta teatralny. Autor dramatów: "Guma balonowa", "Testament Teodora Sixta", "Nic co ludzkie", Żyd", "Wodzirej. Koszalin Kulturkampf", "Hamlet'44", "Turyści", "Wszystkie rodzaje śmierci", "Ostatni taki ojciec", "V(F) ICD-10 Transformacje", "Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami", "Już się ciebie nie boję, Otello", "Idź w noc, Margot", "Auschwitz Cat", "Bitwa o Nangar Khel", "Szwoleżerowie", "Obywatel K", "Nieskończona historia - warszawska", "Nieskończona historia - zabrzańska", "Nangar Khel. Postscriptum", "Truskawkowa niedziela", "Aporia 43", "Love" "Morrison/Śmiercisyn", "W środku słońca gromadzi się popiół", "Historie bydgoskie - osiem historii".

Jest laureatem wielu nagród literackich i dziennikarskich. W 2006 r. wygrał konkurs ogłoszony przez Teatr Polski w Bielsku-Białej - jego sztuka "Testament Teodora Sixta" w reżyserii Roberta Talarczyka miała premierę na deskach tego teatru w 2006 r., a w 2007 r. zakwalifikowała się do finału Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Za tekst "Nieskończona historia" autor otrzymał nagrodę dziennikarzy i publiczności w konkursie "Metafory Rzeczywistości" (Poznań, 2009). Podczas VIII Festiwalu Prapremier wspólnie z pozostałymi twórcami przedstawienia "Ostatni taki ojciec" Sceny Prapremier "In Vitro" w Lublinie otrzymał nagrodę za spektakl (Bydgoszcz, 2009). Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za sztukę "W środku słońca gromadzi się popiół" (Gdynia, 2013).

Artur Pałyga "W środku słońca gromadzi się popiół" - DRAMAT XXI WIEKU - NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT?

(-)
Materiał Teatru
7 listopada 2014
Portrety
Artur Pałyga

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...