Prezenty od Mikołaja u Andersena

"Czerwony Kapturek" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Andersena w Lublinie

W 8 grudnia 2013 Św. Mikołaj znowu przybędzie do Teatru Andersena. Paczki-niespodzianki po spektaklu "Czerwonego Kapturka".

Teatr zaprasza rodziców i opiekunów aby tego dnia, oprócz kupienia biletów na przedstawienie i wizyty w Teatrze, przygotowali swoim milusińskim paczkę-niespodziankę. Zapakowane i podpisane prezenty przekażcie obsłudze widowni, a zaraz po opadnięciu kurtyny i ostatnich brawach, Mikołaj, zasiadający pod wielką choinką w foyer Teatru, rozda je waszym dzieciakom.

Czerwony kapturek

/spektakl od lat 6/

Niedziela, 8 grudnia 2013, godz. 12.00 (sala dolna)

Tym razem "Czerwony Kapturek", choć brzmi klasycznie, z klasyką ma niewiele wspólnego.

Mamy dynamiczną akcję i szereg zaskakujących bohaterów, mówiących współczesnym językiem i rzucających ciętymi ripostami. Oprócz tego piosenka goni piosenkę, a poszczególne songi okraszone są efektowną choreografią. Ogromnego czaru przedstawieniu dodaje scenografia - nieco mroczna, odrobinę przypominająca stylistykę filmów Tima Burtona.

Każdy kolejny bohater na zaskakującej drodze Kapturka jest trochę jak wyjęty z kreskówki lub komiksu i ma tak samo płaski rozumek. Nawet wilk jest zasmarkanym, rozhisteryzowanym alergikiem-ofermą.

Jeszcze jeden ważny element spektaklu, zupełnie świadomie zastosowany przez reżysera, to cała lista rodzicielskich przykazań, od "nie" rzucania papierków na podłogę, "nie" bawienia się zapałkami, po "niedźwiedź to NIE miś, niedźwiedź to dzikie zwierzę" czy też nieśmiertelne, powtarzane jak echo: Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym, nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym, nigdy

P.S Jeśli ktoś z widzów chciałby osobiście spotkać Czerwonego Kapturka i po spektaklu i zostać oprowadzony po scenicznym lesie pytajcie w kasie o spotkanie z bohaterem

(-)
Materiał Teatru
3 grudnia 2013

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia