Próby otwarte "Sklepów cynamonowych"

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Trwają próby do premiery spektaklu "Sklepy cynamonowe. TARÇIN DÜKKÂNLARI", która odbędzie się w październiku podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek w Stambule, jednego z najbardziej renomowanych festiwali sztuki lalkarstwa na świecie.

Wielbicieli twórczości Bruno Schulza i osoby zainteresowane teatrem zapraszamy na otwarte próby tego spektaklu w dniach:

- 20 sierpnia (środa) o godz. 17.00

- 31 sierpnia (niedziela) o godz. 17.00

- 1 września (poniedziałek) o godz. 17.00

"Sklepy cynamonowe. TARÇIN DÜKKÂNLARI" na podstawie prozy Bruno Schulza to artystyczny projekt Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach oraz tureckiego Cengiz Özek Shadow Theatre. To próba przybliżenia młodej tureckiej publiczności klasyki literatury polskiej we współczesnej interpretacji polskich i tureckich artystów. Spektakl zostanie zrealizowany przy współudziale światowej sławy lalkarza i mistrza animacji Cengiz Özeka oraz uzdolnionych polskich twórców młodego pokolenia m.in. reżysera Roberta Drobniucha, dyrektora teatru "Kubuś" i kompozytora Karola Nepelskiego. Celem projektu jest spotkanie i próba konfrontacji artystów wywodzących się z różnych obszarów kulturowych, operujących odmienną estetyką, metodami pracy i doświadczeniem.

(-)
Materiał Teatru
19 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...