Próby

"Absolwent" - reż. Jakub Krofta - Teatr Dramatyczny w Warszawie

W Teatrze Dramatycznym trwają próby spektaklu „Absolwent” Terry’ego Johnsona w reżyserii Jakuba Krofty i tłumaczeniu Jacka Poniedziałka. W przedstawieniu zagrają: Agnieszka Warchulska, Anna Szymańczyk, Jolanta Olszewska, Krzysztof Dracz, Mariusz Drężek, Andrzej Blumenfeld, Krzysztof Brzazgoń, Piotr Siwkiewicz.

Ameryka. Burzliwe lata 60., w tle rewolucja seksualna, Beatlesi i zapach marihuany. Ben kończy prestiżową uczelnię i zupełnie nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Bunt przeciwko rodzicom, zauroczenie dojrzałą kobietą i inicjacja seksualna – oto jego pomysły na dorosłego siebie. Podnosi się i upada, boi się i jest odważny, zakochuje się i załamuje jednocześnie. Czy uda mu się żyć na własny rachunek?

„Absolwent" to nie tylko opowieść o samotności młodego człowieka, ale też wnikliwy portret hipokryzji klasy średniej. Adaptacja Terry'ego Johnsona powstała na podstawie powieści Charlesa Webba oraz scenariusza filmowego Caldera Willinghama i Bucka Henry'ego na mocy specjalnego porozumienia ze StudioCanal. Została wyprodukowana po raz pierwszy w Londynie i na Broadwayu przez Johna Reida i Sachę Brooksa. Dla Teatru Dramatycznego przetłumaczył ją Jacek Poniedziałek.

(-)
Materiał Teatru
24 czerwca 2013
Portrety
Jakub Krofta

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia