Program

38. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska"

Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” to festiwal o wielkich tradycjach, jedyny w Polsce o charakterze monograficznym, uznawany obok wrocławskiego „Dialogu” i toruńskiego „Kontaktu”, za jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce.

Rokrocznie festiwal klasyki gości doskonałych twórców i najlepsze spektakle z całego kraju. Wierne realizacje klasycznych dzieł konfrontowane tu są z eksperymentalnymi i noszącymi znamię współczesności interpretacjami tego repertuaru. Na opolskim festiwalu prezentowali przedstawienia twórcy dojrzali i uznani tacy jak: Jerzy Grzegorzewski, Krystian Lupa czy Andrzej Wajda, jak również młodzi, dopiero rozpoczynający swą teatralną karierę, wśród nich m.in. Anna Augustynowicz, Grzegorz Jarzyna, Marek Fiedor, Paweł Passini, Michał Zadara, Barbara Wysocka, Jan Klata.

Program

3 kwietnia
"Wspomnienia polskie" Witolda Gombrowicza - Teatr im. Kochanowskiego z Radomia; bilety po 45 zł (parter) i 35 zł (balkon)

4 kwietnia
"Gwałtu, co się dzieje" Aleksandra Fredry - Teatru im. Bogusławskiego z Kalisza;

5 kwietnia
"Iwona, księżniczka Burgunda" Witolda Gombrowicza - Teatr im. Kochanowskiego z Opola; bilety po 40 zł

6 kwietnia
"Dziady" Adama Mickiewicza - Teatr Polski z Bydgoszczy;

7 kwietnia
"Zemsta" Aleksandra Fredry - Teatr Polski z Warszaw;

Oprócz inscenizacji dramatów do udziału zapraszane są także spektakle, których twórcy pokusili się o adaptację do warunków scenicznych prozy lub poezji.

 

(-)
Mateiały organizatora
1 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia