Program

Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne "POKOT"

Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne są miejscem prezentacji najciekawszych zjawisk teatralnych, kreacji aktorskich oraz twórczych poszukiwań aktorów-amatorów skupionych w młodzieżowych i dorosłych grupach teatralnych. Na program Konfrontacji złożą się spektakle przeglądowe, warsztaty: ruch sceniczny, gra aktorska, interpretacja tekstu, spektakl "Wesołe Kumoszki", a także konsultacje scenariuszy.

piątek, 14 marca

11.15 ROZPOCZĘCIE PRZEGLĄDU

11.30 – 14.00
Prawie profesjonalni – Grodzki Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
„Piaskownica"
scenariusz: Konrad Stala na podstawie „Piaskownicy" Michała Walczaka
reżyseria: Konrad Stala
opracowanie muzyczne i plastyczne: zespół

BólWers – MCKiE "Dom Harcerza" w Zielonej Górze
„Poczwarkarnia"
scenariusz: zespół
reżyseria: Marta Pohrebny
opracowanie muzyczne i plastyczne: zespół

Prawie profesjonalni – Grodzki Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
„Stosunki między L..."
scenariusz: Konrad Stala na podstawie „Korowodu uczuć" Wernera Schwaba
i jednoaktówek Huberta Kopacza
reżyseria: Konrad Stala
opracowanie muzyczne i plastyczne: zespół

14.00-14.30 przerwa obiadowa /próby techniczne/

14.30– 17.30
Pracownia Teatru Tańca "PROFORMA" – MCKiE "Dom Harcerza" w Zielonej Górze
„Strumień"
scenariusz: zespół
reżyseria: Marek Zadłużny
opracowanie muzyczne i plastyczne: Marek Zadłużny

Teatr Trach...! – MCKiE "Dom Harcerza" w Zielonej Górze
„Koralina"
scenariusz: Alicja Niewiadomska na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina"
reżyseria: Alicja Niewiadomska, grupa
opracowanie muzyczne: Alicja Niewiadomska
opracowanie plastyczne: Alicja Niewiadomska, B. Mirosław Petrów

Grupa Teatralna PONIEVASH – MCKiE "Dom Harcerza" w Zielonej Górze
„Mojość"
scenariusz: Ewa Andrzejewska
reżyseria: Ewa Andrzejewska
opracowanie muzyczne i plastyczne: Ewa Andrzejewska i zespół

17.30– 18.00 kolacja

18.00 – 20.30 warsztaty
warsztaty choreograficzne Natalia Saska /scena kameralna/

20.30-22.00 forum

sobota, 15 marca

8.00 – 09.00 próby techniczne

8.30 – 9.00 śniadanie

9.00 – 13.00
Teatr "GRYMAS" – MCKiE "Dom Harcerza" w Zielonej Górze
„Dziób w dziób"
scenariusz: Alicja Niewiadomska na podstawie scenariusza Maliny Prześlugi „Dziób w dziób"
reżyseria: Alicja Niewiadomska, Agata Małycha i zespół
opracowanie muzyczne: Alicja Niewiadomska
opracowanie plastyczne: Alicja Niewiadomska
pomoc choreograficzna: Paulina Niemiec

Teatr na Piętrze – Strzelecki Ośrodek Kultury
„Toksyny"
scenariusz: Krzysztof Bizio
reżyseria: Jan Mierzyński
opracowanie muzyczne: Jan Mierzyna

KOLAŻE – Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Zbąszynku
„Fobia"
scenariusz: zespół
reżyseria: Teresa Maria Szulczewska
opracowanie muzyczne: Aleksandra Trypucia, Adrian Smogór-Mól
opracowanie plastyczne: Teresa Maria Szulczewska

„Efemeryczny smok" – Środowiskowy Dom Samopomocy w Zielonej Górze
„Cafe księżycowa"
scenariusz: Beata Beling na podtsawie wierszy K. I. Gałczyńskiego
reżyseria: Beata Beling
opracowanie muzyczne i plastyczne: Beata Beling

13.00 -13.30 przerwa obiadowa /próby techniczne/

13.30 – 15.30
TEATR ZZA BORU -  Zabór
„We wnętrzu"
scenariusz: Jan Fręś
reżyseria: Dagmara Łanucha-Fręś
opracowanie muzyczne: Julian Tarynowicz
opracowanie plastyczne: zespół

Teatr Słowa – MCKiE "Dom Harcerza" w Zielonej Górze
„Kobietnik"
scenariusz: zespół
reżyseria: Marta Pohrebny
opracowanie muzyczne: zespół

Bez Nazwy – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku
„Medeis"
scenariusz: Jan Fręś
reżyseria: Zofia Zawiślak

15.30 – 17.00 warsztaty aktorskie
Cezary Żołyński /scena kameralna/
Beata Chorążykiewicz /Świetlik/

warsztaty z emisji głosu

Karolina Miłkowska – Prorok /scena Byrskich/
17.00 – 17.30 kolacja

18.00 -20 .30 spektakl Wesołe Kumoszki

20.30-22.00 forum

22.00 Recital aktorki Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

niedziela, 16 marca

8.30 – 9.00 śniadanie

8.00 – 9.00 próby techniczne

9.00 – 13.00 Studio teatralne dla dzieci i młodzieży – Towarzystwo Przyjaciół Teatru
im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
„Serenada"
scenariusz na podstawie „Serenady" Sławomira Mrożka
reżyseria: Bogumiła Jędrzejczyk
opracowanie muzyczne: zespół

Katarzyna Kaliciak – Nadnoteckie Towarzystwo Kultury w Gorzowie Wlkp.
„Szesnaście sekund szczęścia"
scenariusz i reżyseria: Bartosz Bandura
opracowanie muzyczne i plastyczne: Bartosz Bandura

zŁośniaki – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi NOVA w Kłodawie
„Magia czasu"
scenariusz : Iwona Kusiak
reżyseria : Cezary Żołyński, Karolina Miłkowska-Prorok
opracowanie muzyczne: Emilian Prorok
opracowanie plastyczne: Michał Bajerowicz

Iłowska Grupa Teatralna – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej
„Czerwony Kapturek wersja współczesna"
scenariusz: ks. Mariusz Rogala na podstawie Charlesa Perraulta
reżyseria: ks. Mariusz Rogala
opracowanie muzyczne i plastyczne: ks. Mariusz Rogala

AVIS – Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli
„Siewca"
scenariusz i reżyseria: Alicja Chyżak – Fitas i zespół
opracowanie muzyczne: Katarzyna Niemiec
opracowanie plastyczne: Alicja Chyżak

13.00-13.30         przerwa obiadowa /próby techniczne/

13.30 – 17.30
Pracownia Teatru Tańca Effort – MCKiE "Dom Harcerza" w Zielonej Górze
„Inwersja"
scenariusz: zespół
reżyseria: Marek Zadłużny
opracowanie muzyczne i plastyczne: Marek Zadłużny

„Łośno-Głośno" – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi NOVA w Kłodawie
„Symfonia życia"
scenariusz : Iwona Kusiak
reżyseria: Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Witold Jurewicz
opracowanie muzyczne: Adam Bałdych

SEKCJA FILMOWA MIOT – Żarski Dom Kultury w Żarach
„Pika Pika"
scenariusz: zespół
reżyseria: Grzegorz Kowalczuk, Marek Koczorowski
opracowanie muzyczne: Grzegorz Kowalczuk
opracowanie plastyczne: zespół

Fruu – Stowarzyszenie Sceniczne Fruu w Zielonej Górze
„5 pór roku Fruuu"
reżyseria: publiczność
opracowanie plastyczne: Pani Improwizacja

PiiP – Zielonogórski Ośrodek Kultury
"niebytubeton"
scenariusz: Małgorzata Kazińska na podstawie "Żywot Świętych Osiedlowych" Lidii Amejko
reżyseria: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Małgorzata Kazińska
scenografia i choreografia: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Małgorzata Kazińska

18.30 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE POKOT_2014

 

Wojciech Śmigielski
Materiał organizatora
12 marca 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia