Program

9. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKA- NIE-LALKA

Program Festiwalu w znacznej części stanowią prezentacje teatralne. Każda ze szkół przedstawia co najmniej dwie propozycje. Są to spektakle dyplomowe i etiudy, prezentowane premierowo przed publicznością międzynarodową, otwierające studentom drogę do świata zawodowego teatru. Z kolei w nurcie profesjonalnym, na scenie BTL, pokazywane są spektakle w oryginalny sposób łączące innowację w klasyką; występują grupy należące do światowej czołówki. Gośćmi każdej edycji Festiwalu są znakomici lalkarze z Polski i ze świata; twórcy, którzy dla młodej generacji artystów mogą być mistrzami i autorytetami.

18 czerwca/ 18 JUNE
Poniedziałek / Monday

13:30 – ATB 214
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Teatr Studentów / Student Theatre
GRY RODZINNE / FAMILY GAMES

18:00 – ATB 216
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Teatr Studentów / Student Theatre
NICCOŚ / NOTHING-SOMETHING

19:30 (M) – ATB TEATR
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Aleksander Zelwerowicz National Academy of Dramatic Art in Warsaw, Puppet Theatre Art Department in Bialystok
TU NAWET MUCHY SĄ BEZPIECZNE / EVEN FLIES ARE SAFE HERE

19 czerwca/ 19 JUNE
Wtorek / Tuesday
10:00 – BTL SP
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Aleksander Zelwerowicz National Academy of Dramatic Art in Warsaw, Puppet Theatre Art Department in Bialystok
POMELO JEST ZAKOCHANY / POMELO IS IN LOVE

11:00 – ATB 214
Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC
Akademia Sztuk Scenicznych / The Academy of Performing Arts
CZERWONA / RED

11:30 – ATB 216
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Teatr Studentów / Student Theatre
IMPRESJE / IMPRESSIONS

13:00, 16:00 (M) – BTL MS
13:00 Ceremonia otwarcia / Opening Ceremony
Lublana SŁOWENIA / Ljubljana SLOVENIA
Lutkovno GledališčE Ljubljana
GDZIEŚ INDZIEJ / SOMEWHERE ELSE

15:00 – ATB TEATR
Wrocław POLSKA / Wroclaw POLAND
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu / Stanisław Wyspiański National Academy of Theatre Arts in Cracow, Branch in Wroclaw
NA OPAK / UPSIDE DOWN

16:00 – ATB 214
Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC
Akademia Sztuk Scenicznych / The Academy Of Performing Arts
J + M

19:00 – BTL DS
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Białostocki Teatr Lalek
SŁOMKOWY KAPELUSZ / THE ITALIAN STRAW HAT

20 czerwca/ 20 JUNE
Środa / Wednesday

10:00 – BTL SP
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Aleksander Zelwerowicz National Academy of Dramatic Art in Warsaw, Puppet Theatre Art Department in Bialystok
POMELO JEST ZAKOCHANY / POMELO IS IN LOVE

10:00 – ATB 306
Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC
Akademia Sztuk Scenicznych / The Academy Of Performing Arts
PRZEZ LAS / THROUGH THE WOODS

11:00 (M) – BTL MS
Koszyce SŁOWACJA / Kosice SLOVAKIA
Bábkové Divadlo v Košiciach
O RYCERZU BEZ KONIA / ABOUT A KNIGHT WITHOUT A HORSE

11:00 – ATB TEATR
Stuttgart NIEMCY / Stuttgart GERMANY
Państwowa Wyższa Szkoła Muzyki i Sztuk Scenicznych / State University of Music and Performing Arts
CZTERY MANIFESTY / FOUR MANIFESTOS

12:00 – ATB 214
Bratysława SŁOWACJA / Bratislava SLOVAKIA
Akademia Sztuk Scenicznych / Academy of Performing Arts
GERDA

14:00 – ATB 216
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Teatr Studentów / Student Theatre
IMPRESJE / IMPRESSIONS

16:00 – ATB 216
Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC
Akademia Sztuk Scenicznych / The Academy of Performing Arts
JAŚ I MAŁGOSIA / HANZEL AND GRETEL

17:00 – ATB TEATR
Bratysława SŁOWACJA / Bratislava SLOVAKIA
Akademia Sztuk Scenicznych / The Academy of Performing Arts
NONSENS / NONSENSE

18:00 – BTL MS
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Białostocki Teatr Lalek
ONY

19:00 – ATB 214
Stuttgart NIEMCY / Stuttgart GERMANY
Państwowa Wyższa Szkoła Muzyki i Sztuk Scenicznych / State University of Music and Performing Arts
STUTTCASE

20:00 (M) – BTL DS
Bitola MACEDONIA / Bitola MACEDONIA
National Theatre of Bitola
WACHLARZ – TRAGICZNA MIŁOŚĆ DZIEWCZYNY / HAND FAN – A TRAGIC LOVE OF A GIRL

21 czerwca/ 21 JUNE
Czwartek / Thursday

10:00 – BTL SP
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Aleksander Zelwerowicz National Academy of Dramatic Art in Warsaw, Puppet Theatre Art Department in Bialystok
POMELO JEST ZAKOCHANY / POMELO IS IN LOVE

10:00 (M), 12:00 – ATB TEATR
Budapeszt WĘGRY / Budapest HUNGARY
Uniwersytet i Sztuki Filmowej / University of Theatre and Film Arts
TU JESTEŚMY / HERE WE STAND

11:00 – ATB 214
Ryga ŁOTWA / Riga LATVIA
Łotewska Akademia Kultury / Latvian Academy of Culture
WZMACNIAJĄC WIĘZI / STRENGTHENING BONDS

13:00 – ATB 216
Kijów UKRAINA / Kyiv UKRAINE
Kijowski Narodowy Uniwersytet Teatru, Filmu i Telewizji im. I. K. Karpenko-Karowa / Kyiv National I. K. Karpenko-Karyi Theatre, Cinema and Television University
PRZEBIEGŁY LIS / TRICKY FOX

14:00 (M) – WPiP
Jarosław ROSJA / Yaroslavl RUSSIA
Państwowy Instytut Teatralny w Jarosławiu / Yaroslavl State Theatre Institute
WARSZTATOWO / INSIDE THE WORKSHOP

16:00 – BTL DS
Wrocław POLSKA / Wroclaw POLAND
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu / Stanisław Wyspiański National Academy of Theatre Arts in Cracow, Branch in Wroclaw
OPEN THE DOR, MAN!

18:00 (M), 20:00 – BTL MS
Ateny GRECJA / Athens GREECE
Hop Signor Puppet Theatre
ŻYRAFA / GIRAFFE

18:00 – ATB TEATR
Ryga ŁOTWA / Riga LATVIA
Łotewska Akademia Kultury / Latvian Academy of Culture
HRABIA MONTE CHRISTO W 30 MINUT / THE COUNT OF MONTE CRISTO IN 30 MINUTES

22 czerwca/ 22 JUNE
Piątek / Friday

10:00 – BTL SP
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Białostocki Teatr Lalek & ATB
KARMELEK / THE CARAMEL

10:00 – ATB 216
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Teatr Studentów / Student Theatre
BESTIARIUSZ SŁOWIAŃSKI / SLAVONIC BESTIARY

11:00 – ATB TEATR
Kijów UKRAINA / Kyiv UKRAINE
Kijowski Narodowy Uniwersytet Teatru, Filmu i Telewizji im. I. K. Karpenko-Karowa / Kyiv National I. K. Karpenko-Karyi Theatre, Cinema and Television University
HISTORIA TOMCIA PALUCHA/ THE HISTORY OF TOM THUMB

12:00 – ATB 214
Charków UKRAINA / Kharkiv UKRAINE
Charkowski Państwowy Instytut Sztuki im. I. P. Kotljarowskiego / Kharkiv National I. P. Kotlyarevski University of Art

SOK Z ŻURAWIN / CRANBERRY JUICE

14:00, 18:00 (M) – BTL MS
Tel Awiw IZRAEL / Tel-Aviv ISRAEL
The Key Theatre
KIEDY WSZYSTKO BYŁO ZIELONE / WHEN ALL WAS GREEN

16:00 – BTL DS
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Białostocki Teatr Lalek & Kooperacja Flug
PUSZCZAŃSKIE OPOWIEŚCI / WILDERNESS TALES

18:00 – ATB TEATR
Charków UKRAINA / Kharkiv UKRAINE
Charkowski Państwowy Instytut Sztuki im. I. P. Kotljarowskiego / Kharkiv National I. P. Kotlyarevski University of Art
„VASYLYNA" OPOWIEŚĆ O MATCZYNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE / "VASYLYNA" TALE OF MOTHER'S BLESSING

20:00 (M) – WPiP
Jarosław ROSJA / Yaroslavl RUSSIA
Państwowy Instytut Teatralny w Jarosławiu / Yaroslavl State Theatre Institute
DLACZEGO NIE MOŻEMY LATAĆ? / WHY CAN'T WE FLY?

23 czerwca/ 23 JUNE
Sobota / Saturday

10:00 (M) – BTL SP
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Białostocki Teatr Lalek & ATB
KARMELEK / THE CARAMEL

11:00 – ATB TEATR
Nowosybirsk ROSJA / Novosibirsk RUSSIA
Państwowy Instytut Teatralny W Nowosybirsku / Novosibirsk State Theatre Institute
LUDOWY TEATR PIETRUSZKI / FOLKSY THEATRE OF PETRUSHKA

12:15 – BTL MS
Białystok POLSKA / Bialystok POLAND
Natalia Sakowicz
POBUDKA / RISE AND SHINE

13:30, 17:30 – BTL DS
13:30 – Ceremonia zamknięcia / Closing Ceremony
17:30 – Jubileusz BTL / BTL Anniversary
Auxerre FRANCJA, NORWEGIA / Auxerre FRANCE, NORWAY
Plexus Polaire
POPIOŁY / ASHES

oraz / also

Koncerty / Concerts
DJ EsDwa
Trzy Muzyczne Wieczorki Tematyczne / Three Music Theme Events

19-20.06.2018, 22:00

21.06.2018, 23:00 – ZMIANA KLIMATU
Spider Demon Masacre
Ostateczna Forma / Terminal Form

21.06.2018, 22:00 – ZMIANA KLIMATU (M)
Przez cały czas trwania Festiwalu / During the whole Festival

Wystawy / Exhibitions

Aleksandra Miska
DAWNO, CHWILĘ TEMU... / A LONG TIME AGO, A MOMENT AGO... – ATB 310

Andrzej Lechowski, Joanna Sikora
WSZYSTKO GRA / EVERYTHING PLAYS – ATB

BA 10

Wystawa prac studentów ASP w Wilnie / Students' Work Exhibition From AoA in Vilnius
ATB Foyer & BTL Foyer
___

Legenda / Legend

ATB TEATR – Akademia Teatralna, Teatr Szkolny/ Theatre Academy, School Theatre
ATB 214, 216, 306 – Akademia Teatralna, Sale nr 214, 216, 306 / Theatre Academy, Rooms 214, 216, 306
BTL DS – Białostocki Teatr Lalek, Duża Scena / Bialystok Puppet Theatre, Main Stage
BTL MS – Białostocki Teatr Lalek, Mała Scena / Bialystok Puppet Theatre, Studio Stage
BTL SP – Białostocki Teatr Lalek, Sala Prób / Bialystok Puppet Theatre, Rehearsal Room
WPiP – Aula Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB / Auditoriom of Faculty of Pedagogy and Psychology in Bialystok (ul. Świerkowa 20 / 20 Świerkowa St.)
ZMIANA KLIMATU – Klub Festiwalowy / Festival Club (ul. Warszawska 6 / 6 Warszawska St.)
M – Spektakle i imprezy otwarte / Open performances and events

(-)
Materiał organizatora
15 czerwca 2018

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...