Program

14. Festiwal "Oblicza Teatru" - Polkowickie Dni Teatru

12 spektakli, 3 wystawy, 3 konkursy teatralne, 4 projekcje filmowe - tak przedstawia się program festiwalu teatralnego, organizowanego w mieście bez teatru, ale za to z publicznością, która teatr kocha. Polkowice zapraszają na 14. edycję Festiwalu "Oblicza Teatru". Patronat honorowy: Anna Dymna

Program 14. Festiwalu „Oblicza Teatru” - Polkowickie Dni Teatru

Spektakle

26 lutego, g. 19.00 – Aula
Teatr Współczesny w Warszawie
Gérald Sibleyras
„NAPIS”
przekład: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Maciej Englert
scenografia: Marcin Stajewski, kostiumy: Anna Englert
obsada: Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Pilaszewska, Leon Charewicz, Monika Krzywkowska, Janusz Michałowski, Marta Lipińska
bilety: 55/65 zł

27 lutego, g. 18.00 - Aula
UROCZYSTA GALA OTWARCIA XIV Festiwalu OBLICZA TEATRU - Polkowickich Dni Teatru z udziałem patrona honorowego: Anny Dymnej
- wręczenie Złotych Miedziaków - Nagród Publiczności XIII edycji Festiwalu
- Krakowski Salon Poezji - Inauguracja Edycji Polkowickiej w wykonaniu Anny Dymnej i Krzysztofa Orzechowskiego
bilety: 40/50 zł

4 marca, g. 19.00 - Aula       
Teatr im. S. Jaracza w Łodzi
Lew Tołstoj
„PRZYPADEK IWANA ILJICZA”
przekład: Jarosław Iwaszkiewicz
reżyseria: Jacek Orłowski
scenografia: Tomasz Polasik
obsada: Bronisław Wrocławski, Iwona Dróżdż-Rybińska, Dorota Kiełkowicz, Hubert Jarczak, Marcin Łuczak
bilety: 45/55 zł

8 marca, g. 19.00 – Aula
Centrum Sztuki IMPART  we Wrocławiu
David Hare
„SPOTKANIE”
przekład: Lukas Adamczyk
reżyseria: Dorota Landowska, Joanna Szczepkowska
scenografia: Wiesław Drzewiecki
oprawa muzyczna: Jarek Śmietana
obsada: Dorota Landowska, Joanna Szczepkowska
bilety: 40/50 zł

13 marca, g. 19.00 – Aula
Teatr 6. piętro w Warszawie
Willy Russell
„EDUKACJA RITY”
reżyseria: Maciej Wojtyszko
scenografia i kostiumy: Urszula Bartos-Gęsikowska
obsada: Piotr Fronczewski, Małgorzata Socha
bilety: 55/65 zł

15 marca, g. 19.00 – Aula
Wrocławski Teatr Pantomimy
Leszek Mądzik
„OSĄD”
cz. III tryptyku inspirowanego „Sądem Ostatecznym” Hansa Memlinga
reżyseria, scenografia, choreografia: Leszek Mądzik
muzyka: Arvo Pärt
obsada: Artur Borkowski, Izabela Cześniewicz, Maria Grzegorowska/Agnieszka Charkot, Paulina Jóźwin, Agnieszka Kulińska, Agnieszka Dziewa, Mateusz Kowalski, Anna Nabiałkowska, Marek Oleksy, Radomir Piorun, Aneta Piorun, Monika Rostecka-Komorowska, Krzysztof Roszko, Katarzyna Sobiszewska, Krzysztof Szczepańczyk, Maciej Wyczański 
bilety: 30/40 zł

23 marca, g. 19.00 – Aula
Teatr Bagatela w Krakowie
Tennessee Williams
„TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM”
przekład: Eugeniusz Cękalski
reżyseria: Dariusz Starczewski
scenografia: Joanna Schoen
obsada: Magdalena Walach, Ewelina Starejki, Michał Kitliński, Przemysław Redkowski, Michał Kościuk / Sebastian Oberc (gościnnie), Sławomir Sośnierz, Ewa Mitoń, Renata Przemyk (gościnnie) / Aleksandra Godlewska, Marcin Zacharzewski (gościnnie) / Marek Hucz (gościnnie)
bilety: 45/55 zł

25 marca, g. 19.00 – Aula
Teatr Polski w Szczecinie
Bruno Jasieński
„BAL MANEKINÓW”
reżyseria: Adam Opatowicz
scenografia: Mariusz Napierała
muzyka: Andrzej Mikosz „Webber”
teksty piosenek: Adam Zieliński „Łona”
choreografia: Paulina Andrzejewska
obsada: Olga Adamska, Katarzyna Bieschke, Dorota Chrulska, Małgorzata Chryc-Filary, Małgorzata Iwańska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska, Krzysztof Bauman, Piotr Bumaj, Filip Cembala, Adam Dzieciniak, Zbigniew Filary, Sławomir Kołakowski, Mateusz Kostrzyński, Mirosław Kupiec, Dariusz Majchrzak, Jacek Piotrowski, Jacek Polaczek, Damian Sienkiewicz
bilety: 45/55 zł

27 marca, g. 19.00 – Aula
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie
Ingmar Bergman
„ROZMOWY POUFNE”
reżyseria, opracowanie tekstu, opracowanie muzyczne: Iwona Kempa
scenografia: Iwona Kempa, scenografia i kostimy: Anna Sekuła, inspicjent: Iwona Cieślik
obsada: Bożena Adamek, Dominika Bednarczyk, Joanna Mastalerz, Anna Tomaszewska, Tomasz Augustynowicz, Tomasz Międzik, Marcin Kuźmiński
bilety: 45/55 zł

28 marca, g. 19.00 – Aula
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie
Hanoch Levin
„UDRĘKA ŻYCIA”
przekład: Agnieszka Olek
adaptacja i reżyseria: Iwona Kempa
współpraca reżyserska: Ana Nowicka
scenografia: Iwona Kempa, kostiumy: Anna Sekuła
muzyka: Bartosz Chajdecki, inspicjent: Anna Wójcicka
obsada: Anna Tomaszewska, Tomasz Międzik, Radosław Krzyżowski
wiolonczela: Piotr Głuszyński / Adam Woźniak
bilety: 40/50 zł

Spektakle dla dzieci:

20 lutego, godz. 8.30, 10.00 - Kino
Wrocławski Teatr Dla Dzieci
„ZŁOTA KACZKA”        
reżyseria: Maja Friedrich
scenografia: Małgorzata Bekalarska
muzyka: Elżbieta Sokołowska
obsada: Anna Zych, Ola Pejcz, Anna Makowska-Kowalczyk,
Wojciech Stagenalski
bilety: 8 zł

26 kwietnia, godz. 8.30, 10.00, 11.30 – Kino
Wrocławski Teatr Dla Dzieci
„ZACZAROWANA  KOLOMOTYWA”
na motywach bajki Michaela Ende pt. „Kuba Guzik i Maszynista Łukasz”
Scenariusz i reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
scenografia: Zbigniew Roszkowski
muzyka: Michał Prynda
Obsada:Klaudia Kąca-Jasic, Lucyna Wróbel, Jarosław Paczkowski, Tomasz Kanczewski, Stefan Mazur 
bilety: 8 zł

Wystawy

25 lutego – 30 marca – Galeria “Rynek 26”
“CAŁE ŻYCIE SŁUŻYŁEM PIĘKNU”
- KRZYSZTOF KOLBERGER (1950-2011)
wystawa pod patronatem Działu Dokumentacji Teatru
Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

25 lutego – 30 marca – art.Gallery
PORTRET MISTRZA – WŁADYSŁAW HASIOR
fotografie Michała i Adama Bojarów

25 lutego – 30 marca – Galeria “Na piętrze”
WYSTAWA LALEK TEATRALNYCH
ze zbiorów Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry

Przegląd Twórczości Filmowej Anny Dymnej:

Kino (ul. Dąbrowskiego 1), godz. 20.00
bilety: 11 zł

2 marca - „TYLKO STRACH”
9 marca - „ZNACHOR”
16 marca - „KOCHAJ ALBO RZUĆ”
30 marca – „DUŻE ZWIERZĘ”

Konkursy

28-29 marca – Kino
XVI Przegląd Teatru Jednego Aktora
„Humor i satyra w poezji i prozie”

19 kwietnia – Kino
II Przegląd Małych Form Teatralnych
w Języku Angielskim i Niemieckim

23-24 kwietnia – Kino
XVI Przegląd Teatralnych
„Kurtyna”

Bilety oraz karnety (550 zł, 750 zł – karnet VIP) do nabycia od 6 lutego, od godz. 10.00 w kasie Ośrodka Kultury  (ul. Skalników 4). Od 16 lutego będą również dostępne w Kinie (ul. Dąbrowskiego 1) i Galerii „Rynek 26”. Szczegółowe informacje: tel. 76 746 88 14, www.dniteatru.pl .

Agnieszka Błaszczyk
Materiały Organizatora
1 lutego 2012

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia