Program Festiwalu

45. Przegląd Teatrów Małych Form - Kontrapunkt 2010

45. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT rozpoczyna się w sobotę 17 kwietnia w Piwnicy Kana wystawą fotografii Witolda Maćkowa zatytułowaną "Berlin w otworku" a nieco później blokiem teatralnym "Szczecińska północ teatrów". Dni konkursowe i zarazem oficjalne otwarcie Festiwalu odbędzie się 20 kwietnia. Publikujemy pełny program festiwalu z uwzględnieniem imprez towarzyszących tegorocznemu Kontrapunktowi.

Dni pozakonkursowe
sobota 17 kwietnia,
20.00 – Berlin w otworku – otwarcie wystawy fotografii Witolda Maćkowa [Piwnica Kany]

sobota/niedziela 17/18 kwietnia – SZCZECIŃSKA PÓŁNOC TEATRÓW
23.00 – Rowerzyści [Teatr Współczesny]
23.00 – Tuwim zaczarowany [Teatr Polski]
24.00 – Drzwi Morrisona [Piwnica przy Krypcie]
24.00 – Bobok [Teatr Krypta]
24.00 – Geist [Teatr Kana]
24.00 – Tukar [TL Pleciuga]

niedziela 18 kwietnia – MAŁY KONTRAPUNKT
10.00 – The Door – Two Clowns in Trouble / Dance Theatre Hurjaruuth, Helsinki [TL Pleciuga, duża scena]
11.00 – Szpak Fryderyk / Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin [plener przy TL Pleciuga]
12. 00 – koncert zespołu Lydland, Dania [sala konferencyjna]
12. 00 – A Terrible Morning / Henriette Harbitz,  Norwegia [sala prób]
12.00 – warsztaty dla dzieci [TL Pleciuga, sale edukacyjne]
14.00 i 16.00 – Der Kinderschafe / studenci Akademii Teatralnej w Warszawie, filia w Białymstoku [TL Pleciuga, scena kameralna]
18.00 – Sisyphus  Ascending / Glimt,  Dania [duża scena]

poniedziałek 19 kwietnia MAŁY KONTRAPUNKT
11.00 – Niewidzialni / Teatr K3, Białystok [TL Pleciuga]

poniedziałek 19 kwietnia KONTRABANDA
16.00 – Pierogi / Teatr Uhuru, Gryfino [Teatr Kana]
17.30 – Wydech / Teatr Krzyk, Maszewo [Malarnia]
19.00 – Puzzle / Teatr w Krzywym Zwierciadle, Stepnica [Teatr Kana]
20.30 – Uczucie w dźwięku – apoteoza / Teatr Brama, Goleniów [Malarnia]

Dni konkursowe

wtorek 20 kwietnia – INAUGURACJA FESTIWALU
15.30 – Wojtek Jabłoński i jego małe formy – otwarcie wystawy [TL Pleciuga]
16.00 (A+B) – Lipiec / Teatr na Woli, Warszawa [TL Pleciuga]
19.00 (A+B) – Macbeth / Teatr Pieśń Kozła, Wrocław [Teatr Współczesny]
21.00 (A+B) – Posing Project B – The Art of Seduction / Liquid Loft, Wiedeń [teren portu, ul. Bytomska 7]

środa 21 kwietnia
10.00 – Teatr wśród mód – panel dyskusyjny oraz pokaz filmów [Teatr Mały], wstęp wolny
16.00 (A) – V (F) ICD-10. Transformacje / Teatr Polski, Bydgoszcz [Teatr Współczesny]
16.00 (B) – Morze otwarte / Teatr Współczesny, Szczecin [Malarnia]
18.45 (A+B) – Pani z Birmy / Teatr Polonia, Warszawa [teren portu, ul. Bytomska 7]
21.00 (B) – V (F) ICD-10. Transformacje / Teatr Polski, Bydgoszcz [Teatr Współczesny]
21.00 (A) – Morze otwarte / Teatr Współczesny, Szczecin [Malarnia]

czwartek 22 kwietnia
10.00 – Teatr wśród mód – panel dyskusyjny oraz pokaz filmów [Teatr Mały], wstęp wolny
15.30 (A) – Niech żyje wojna!!! / Teatr Dramatyczny, Wałbrzych [Teatr Współczesny]
15.30 (B) – Kubuś i jego pan. Hołd w trzech aktach dla Denisa Diderota / Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin [TL Pleciuga]
17.40 (A) – Paranoicy i Pszczelarze / Teatr Ósmego Dnia, Poznań [Teatr Polski]
18.30 (B) – Niech żyje wojna!!! / Teatr Dramatyczny, Wałbrzych [Teatr Współczesny]
19.15 (A) – Kubuś i jego pan. Hołd w trzech aktach dla Denisa Diderota / Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin [TL Pleciuga]
21.00 (B) – Paranoicy i Pszczelarze / Teatr Ósmego Dnia, Poznań [Teatr Polski]
22.00 (A) – SEIGRADI concerto per voce e musiche sintetiche / Santasangre, Rzym [hala PKP Energetyka SA Zakład Pomorski], dodatkowe wejściówki

piątek 23 kwietnia – DZIEŃ TRANSGRANICZNY (szczecińsko-bröllińsko-berliński)
dla karnetu A
Szczecin, Teatr Lalek Pleciuga
10.00 – Dark Matter / Kate McIntosh, Bruksela
Schloss Bröllin:
13.00 – Big heap/Mountain. Proposition 2: Reconstruction / Miet Warlop / CAMPO, Gandawa
Prezentacje:
Timebank / Grotest Maru, Berlin
Gimme shelter / Tanzinitative Hamburg
Berlin:
19.00 – Dritte Generation [Trzecia generacja] / Schaubühne am Lehniner Platz
21.30 – Ein Chor irrt sich gewaltig [Chór jest w wielkim błędzie] / Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz

dla karnetu B
19.00 – Shofar – koncert Raphaela Rogińskiego, Mikołaja Trzaski i Macio Morettiego [TL Pleciuga]
21.30 – SEIGRADI concerto per voce e musiche sintetiche / Santasangre, Rzym [hala PKP Energetyka SA Zakład Pomorski], dodatkowe wejściówki

sobota 24 kwietnia
15.00 (B) – Lailonia / Teatr Kana, Szczecin [Teatr Kana]
15.00 (A) – Lis / Białostocki Teatr Lalek [Akademickie Centrum Kultury]
17.30 (A+B) – Samotność pól bawełnianych / Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce [TL Pleciuga]
19.45 (A) – Lailonia / Teatr Kana, Szczecin [Teatr Kana]
19.30 (B) – Lis / Białostocki Teatr Lalek [Akademickie Centrum Kultury]
22.00 Odyssee / Theater Titanick, Münster–Lipsk [nabrzeże Starówka]
24.00 Noc Performerów [Szczecin 2016]
19.00 Trylogia / Narodowy Stary Teatr, Kraków [spektakl biletowany, Teatr Współczesny]

niedziela 25 kwietnia
13.30 (A+B) – Kaspar / Wrocławski Teatr Współczesny [hala PKP Energetyka SA Zakład Pomorski]
18.00 (A+B) – Trylogia / Narodowy Stary Teatr, Kraków [Teatr Współczesny]

(-)
Materiały Festiwalu
23 marca 2010

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...