Program Festiwalu

9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice - Dzieciom"

9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice - Dzieciom", 29 maja - 2 czerwca 2010

PROGRAM

29 maja (sobota)
godz. 9.00  OTWARCIE  FESTIWALU
Scena Ateneum

godz. 9.15 i 11.15
Bábkové divadlo na Rázcestí, Bańska Bystrzyca (Słowacja)
Josef Čapek: O PIESKU I KOTCE
Scena Ateneum

godz. 9.30 i 11.30
Teatr Animacji Falkoshow, Kraków
Agnieszka Falkowska: BAJKA O SZEWCZYKU
Galeria Ateneum

godz. 17.00
Bábkové divadlo Žilina, Żylina (Słowacja)
Roald Dahl: AKČANTYROK
scenariusz: Katarína Aulitisová
Scena Ateneum

godz. 19.30 (poza konkursem)
Teatr Ognia i Papieru, Łódź
Henryk Bardijewski: LALKI, MOJE CICHE SIOSTRY
spektakl dla dorosłych
Galeria Ateneum

30 maja (niedziela)
godz. 9.30
Bábkové divadlo Žilina, Żylina (Słowacja)
Roald Dahl: AKČANTYROK
scenariusz: Katarína Aulitisová
Scena Ateneum

godz. 10.00 (poza konkursem)
Divadlo PIKI, Pezinok (Słowacja)
Taťjana Lehenová, Katarína Aulitisová: O DZIEWIĘCIU MIESIĄCACH
Galeria Ateneum

godz. 13.00 i 15.00
Wydział Lalkarski PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu
Paweł Pawlik wg Hansa Christiana Andersena: KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU
Scena Ateneum

godz. 18.00 (poza konkursem)
Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
Franz Kafka: JAMA
spektakl dla dorosłych
Galeria Ateneum

31 maja (poniedziałek)
godz. 9.00 i 11.15
Teatr „Baj Pomorski”, Toruń
Joanna Klara Teske: WSCHÓD I ZACHÓD SŁONIA
Scena Ateneum

godz. 11.00 i 13.30  
Teatr Figur, Kraków
ZBRODNIA I KARA WG HEINRICHA HOFFMANNA
scenariusz: Filip Budweil
Galeria Ateneum

godz. 17.15
Bábkové divadlo Košice, Koszyce  (Słowacja)
Siarhej Kovaľov: FILIPEK I BABA JAGA
Scena Ateneum

1 czerwca (wtorek)
godz. 9.00
Bábkové divadlo Košice, Koszyce  (Słowacja)
Siarhej Kovaľov: FILIPEK I BABA JAGA
Scena Ateneum

godz. 10.00
Divadlo PIKI, Pezinok (Słowacja)
Katarína Aulitisová wg Roalda Dahla: KUMPEL OLBRZYM
Galeria Ateneum

godz. 15.00 i 17.00
Teatr MASKA, Rzeszów
Rudolf Herfurtner: SZPAK FRYDERYK
Scena Ateneum

godz. 20.00 (poza konkursem)
Teatr Squad Form, Białystok
Agnieszka Baranowska: ORLANDO

2 czerwca (środa)
godz. 9.00 i 11.30
Teatr Baj, Warszawa
Katarína Aulitisová wg Braci Grimm: ŚPIĄCA KRÓLEWNA
Scena Ateneum

godz. 12.30 (poza konkursem)
Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
Noriyuki Sawa: NARANASZI, CZYLI CZARODZIEJSKI OWOC 
Scena Ateneum

godz. 19.15
ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
Galeria Ateneum

Imprezy towarzyszące

30 maja, godz. 17.00
Noriyuki Sawa (Japonia) – wernisaż wystawy
Galeria Ateneum

30 maja, godz. 20.00 – 23.00
warsztaty NINGYO-JORURI
prowadzenie: Noriyuki Sawa (Japonia)
Galeria Ateneum 

31 maja, godz. 16.00 – 19.00
warsztaty NINGYO-JORURI
prowadzenie: Noriyuki Sawa (Japonia)
Galeria Ateneum

Renata Chudecka
Materiały Festiwalu
27 maja 2010

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki