Program Festiwalu w Bytomiu

18. Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

Program 18. Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej

Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej jest dwutygodniową imprezą o charakterze artystycznym i edukacyjnym organizowaną przez Śląski Teatr Tańca. Wykłady, zajęcia, projekty twórcze i spektakle są organizowane oraz prezentowane na scenie Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu i w festiwalowych miastach partnerskich na terenie Polski, a także regionu.

Każdego lata, na zaproszenie ŚTT, zespoły, wykładowcy, studenci i sympatycy tańca z całego świata gromadzą się celebrując wspólnie taniec współczesny, różne dyscypliny i formy sztuki, przyczyniając się jednocześnie do ich rozwoju.

SCENA GŁÓWNA – ŚLĄSKI TEATR TAŃCA / ul. Żeromskiego 27, Bytom


26 czerwca / godz. 17.00
Integracyjny Teatr Tańca Kierunek (Polska) Na chwilę  

27 czerwca / godz. 19.30 
Cullberg Ballet (Szwecja) JJ’s voices

28 czerwca / godz. 19.30
Compagnie Drift (Szwajcaria) On Beauty

29 czerwca / godz. 19.30
EDx2 Dance Company (Korea) Modern Feeling, What we’ve lost

30 czerwca / godz. 19.30
Bałtycki Teatr Tańca (Polska) Tamashii

1 lipca / godz. 19.30
PARK Soon-ho Dance Project (Korea) Pattern & Variability, Balance & Imbalance

2 lipca / godz. 19.30
Compagnie Pal Frenak (Węgry) The hidden man
Ferenc Feher (Węgry) TAO TE 

3 lipca / godz. 19.30
Jean-Guillaume Weis (Luksemburg) LogoZoo 

4 lipca / godz. 19.30
Editta Braun Company (Austria) Luvos, vol. 2 

6 lipca / godz. 19.30
Polski Teatr Tańca (Polska) Minus Dwa

7 lipca / godz. 19.30
T.H.E. Company (Singapur) Water Bloom
Joe Alter (USA) One Half 

8 lipca / godz. 19.30
Machol Shalem Dance House (Izrael) Shoa – Lite 

9 lipca / godz. 19.30
ZviDance (USA) ZOOM 

SCENA ALTERNATYWNA – STARA CECHOWNIA KOPALNI ROZBARK, ul. Dojazd / Tuwima, Bytom

27 czerwca / godz. 21.30
Anna Piotrowska (Polska) Kwadrat w szafie *
Compagnie Humaine (Francja) Absence * 

28 czerwca 
godz. 18.00 Vava Stefanescu (Rumunia) After all *
godz. 21.30 Farid Fairuz (Rumunia) Farewell (or about the discrete oversights of the limbic system)! * 

29 czerwca / godz. 21.30
Chantal Gondang Company (Francja) Flô *
Cie.DANS.KIAS (Austria) Exposition corps * 

30 czerwca / godz. 21.30
Collettivo Cinetico (Włochy) ** XD retinal writings about the obscenity of teeth * 
I.B.I. Cultura (Włochy) Alice\'s Room * 

1 lipca / godz. 21.30

Point View Art Association (Makao) Playing Landscape

2 lipca / godz. 21.30
Andrea Miltnerova (Czechy) Fractured *
Paula Rosolen (Niemcy) Die Farce der Suche – A Solo from and about Renate Schottelius * 

3 lipca / godz. 21.30
Busyrocks (Niemcy) ** Throwing Rocks * 

4 lipca / godz. 21.30
Śląski Teatr Tańca (Polska) Because choreografia Idan Cohen 
Śląski Teatr Tańca (Polska) premiera spektaklu w choreografii Kuik Swee Boon  

5 lipca / godz. 21.30
Hetain Patel (UK) TEN 

6 lipca / godz. 21.30
Tomer Zirkilevich Group (Izrael) Like Father Likes Son
Studio Tańca (Słowacja) Skin 

7 lipca / godz. 21.30
PantaRei Danseteater (Norwegia) We Fiction / Beautiful energy in memories, Private Rite / in search of the perfect dance work 

8 lipca / godz. 21.30
Studenci PWST Wydział Teatru Tańca (Polska) wszystko wymyka się... 

Inne sceny:

30 czerwca oraz 6 lipca scena w CH Agora / godz. 18.00 
Studio Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca (Polska) For sale, czyli Agorumma in de Gumma

2 lipca scena na Rynku / godz. 21.00
Cie Les Choses de Rien (Francja) Bull

5 lipca scena na Rynku / godz. 21.00
Teatr Novogo Fronta (Czechy) Doppelgänger

* spektakle w ramach Europejskiego Festiwalu Tańca Współczesnego 
** spektakle dla widzów dorosłych

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany grafiku prezentacji festiwalowych.

WARSZTATY 


międzynarodowe warsztaty tańca współczesnego 27.06 – 08.07
mała konferencja tańca współczesnego 27.06 – 08.07
międzynarodowe warsztaty terapii przez ruch 27.06 – 01.07
międzynarodowe warsztaty tańca integracyjnego 27.06 – 08.07
warsztaty taneczne dla seniorów 27.06 – 01.07
międzynarodowe warsztaty menedżerów sztuki 05.07 – 07.07
międzynarodowe seminarium historyków i krytyków tańca oraz warsztaty pisania o tańcu 27.06 – 08.07
międzynarodowe warsztaty radiowe 27.06 – 29.06
międzynarodowe warsztaty fotograficzne 27.06 – 08.07
Rezerwacja biletów:
Śląski Teatr Tańca, ul. Żeromskiego 27, Bytom tel. 32 281-82-53, 32 281-82-55 www.stt.art.pl www.konferencja.stt.art.pl

karnet na wszystkie spektakle – 200 zł.
bilety na poszczególne spektakle (Scena Główna) – 25 zł.
bilety na Scenę Alternatywną – 10 zł.

(-)
Materiały Organizatora
18 czerwca 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia