Program imprez towarzyszących

13. Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona"

Imprezy towarzyszące - 13. Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona"

21 - 25.10 (od poniedziałku do piątku); godz. 11.00 – Sala Wyższej Szkoły Technicznej Wydział w Zabrzu
(ul. Park Hutniczy 3-5) – Projekcje spektakli Teatru Telewizji ; Wstęp wolny.

21.10 – „MIŁOBÓJCY, CZYLI KONIEC ŚWIATA W ZABRZU" reżyseria Lech Mackiewicz
POKAZ PRZEDPREMIEROWY

22.10 – „CIAŁA OBCE"
reżyseria Kuba Kowalski

23.10 – „SAKSOFON"
reżyseria Izabella Cywińska

24.10 – „BEZDECH"
reżyseria Andrzej Bart
POKAZ PRZEDPREMIEROWY

25.10 – „MATKA BRATA MOJEGO SYNA"
reżyseria Juliusz Machulski

19 – 26.10 (do soboty); Klub Festiwalowy (Restauracja Impresja) – codzienne spotkania w Klubie Festiwalowym, dyskusje z twórcami prowadzone przez Łukasza Drewniaka, muzyka ... niespodzianki. Wstęp wolny.

21 - 25.10. (od poniedziałku do piątku);
Galeria - Piwnica rysia MDK Nr 2 w Zabrzu (ul.3 Maja 12) oraz Teatr Nowy – CZYTANIE DRAMATU - prezentacje współczesnych dramatów Hanocha Levina i Piotra Rowickiego - w wykonaniu młodzieżowych grup teatralnych z Zabrza
i okolicy. Wstęp wolny.

Poniedziałek, 21 października 2013 r., godz. 17.00

 Teatr Nowy w Zabrzu – malarnia teatralna
Męki Hioba Hanocha Levina w wykonaniu Teatru Obecności z Zabrza oraz grupy „Adept" Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej pod kierunkiem Bartłomieja Latoszka

Wtorek, 22 października 2013 r., godz. 15.30

MDK Nr 2 w Zabrzu - Galeria „Piwnica rysia"
Jedno wesele i jeden pogrzeb wg Hanocha Levina „Zimowy pogrzeb" w wykonaniu zespołu teatralnego „Nic śmiesznego" z Zespołu Szkół Katolickich pod kierunkiem Danuty i Stefana Mazur

Środa, 23 października 2013 r., godz. 16.00

Teatr Nowy w Zabrzu – sala prób
Niewierni Piotra Rowickiego w wykonaniu aktorów Pracowni Teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury
Nr 2 pod kierunkiem Marii Popławskiej, reż. Paweł Janicki.

Czwartek, 24 października 2013 r., godz. 16.00

MDK Nr 2 w Zabrzu - Galeria „Piwnica rysia"
Zimowy pogrzeb Hanocha Levina w wykonaniu Zespołu teatralnego „Panika" Młodzieżowego Dom Kultury
Nr 2 pod kierunkiem Katarzyny Boroń

Piątek, 25 października 2013 r. godz. 15.00

MDK Nr 2 w Zabrzu - Galeria „Piwnica rysia"
Matki Piotra Rowickiego w wykonaniu kabaretu „I, czyli ciąg dalszy nastąpi" z III Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Magdaleny Kaernbach-Wojtaś

Ośrodki edukacyjno – społeczne w Zabrzu – „Smykom rzeczywistość przedstawiona" – miniaturki dramatu przeznaczone dla najmłodszego odbiorcy. Wstęp wolny.

Poniedziałek 21 października 2013 r.

8.15 Na Arce o Ósmej - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2
w Zabrzu, u. 3 Maja 12 (spektakl dla uczniów z SP nr 36
w Zabrzu)

10.00 i 11.00 Na Arce o Ósmej - SP nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi, Zabrze, ul Gdańska 10

Środa 23 października 2013 r.

12.30 Paskuda i Maruda Zespół Szkół Katolickich,
ul. Tarnopolska 3(spektakl dla dzieci z Przedszkola
„Tęcza" oraz klas młodszych Zespołu Szkół Katolickich)

Czwartek 24 października 2013 r.

9.00 Wielka wyprawa - Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Szansa", ul. Plac Jana 13 w Bytomiu (spektakl dla wychowanków placówki oraz dla dzieci z Przedszkola
nr 54 w Bytomiu)

Piątek 25 października 2013 r.

9.00 Wielka wyprawa – Przedszkole nr 38 w Zabrzu,
ul. Zamenhofa 4a

10.00 i 11.30 Gliniane serca - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach, ul. Gliwicka 36 (spektakl dla uczniów klas V i VI z SP nr 2
w Tarnowskich Górach)

13.00 Paskuda i Maruda Zespół Szkół Katolickich,
ul. Tarnopolska 3 w Zabrzu (spektakl dla klas IV-V)

Opis propozycji:

1) Gliniane serca - spektakl na podstawie dramatu Janusza Toczka "Jaś i Małgosia, czyli gliniane serca" w wykonaniu grupy teatralnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach, przygotowany po kierunkiem Barbary Kwas

2) Na Arce o Ósmej na podstawie dramatu Urlicha Huba w wykonaniu Estrady poetyckiej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu, przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Boroń

3) Paskuda i Maruda - spektakl na podstawie dramatu Liliany Bardijewskiej w wykonaniu grupy teatralnej „Nic śmiesznego" z Zespołu Szkół Katolickich w Zabrzu, przygotowany pod kierunkiem Danuty Mazur i Anny Kocyby.

4) Wielka wyprawa - spektakl na podstawie dramatu Filipa Dorna w wykonaniu zespołu teatralnego „Nie przeszkadzaj" ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Zabrzu, przygotowany pod kierunkiem Anny Dermont- Brandys

23.10 (środa) godz. 20.30; Klub Festiwalowy (Restauracja Impresja) Stowarzyszenie Teatr Rawa w Katowicach

Enda Walsh
DISCO PIGS w reżyserii Karoliny Maciejaszek;
POZA KONKURSEM

25.10 (piątek) godz. 17.30 Klub Festiwalowy (Restauracja Impresja)
KARIN STANEK w reżyserii Aliny Moś-Kerger
POZA KONKURSEM

27.10 (niedziela) godz. 15.30; Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO
Marcin Gaweł, Zbigniew Stryj, Zbigniew Kadłubek
SYNEK w reżyserii Macieja Podstawnego; POZA KONKURSEM

(-)
Materiał Organizatora
9 października 2013

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...