Program Sfery

Sfera Ruchu w Nowej Soli

Obecnie Sfera Ruchu jest skierowana do grup i solistów zajmujących się tańcem zarówno zawodowo, jak i niezawodowo, lecz profesjonalnie. Wspiera ludzi, którzy oddają się teatralno-tanecznej pasji z zaangażowaniem i charyzmą, choć na co dzień wykonują inne zawody.

program Sfery Ruchu:

PIĄTEK (17.00 – 21.30)

 Zespół TRANS – NIEPOKÓJ (6min)
 Pracownia Teatru Tańca – Stamina (40min)
 Katarzyna Myrda - Krystyna in flamenco mood (7min)
 Dominika Stróżewska – an aimless series of words and fragments of thoughts (10min)
 Pracownia Tańca Pryzmat – zeSTROjeNIE (8min)
 Koniński Teatr Tańca – Oj Ty rzeko (7min)
 Joanna Miś-Fudali & Marta Pańka – Mijanie (10min)
 Anna Haracz | Kino Variatino – The White Resonance (35min)
 Mufmi – Out Of Structure (45min) | występ gościnny
 Teatr Edwarda Gramonta TERMINUS A QUO – O ruchu i nieporuszeniu Douvé (45min)
Panel dyskusyjny (21.30 – ...) prowadzenie: Anna Duda

SOBOTA (16.00 – 21.00)

 Pracownia Tańca Pryzmat – OVER GROUND (40min)
 Pracownia Tańca Współczesnego – Pożegnanie (3min)
 Teatr Ruchu ŚDK – WHITE SHEET (10min)
 Marta Kosieradzka – The doubts and reflections of Eve (15min)
 Klaudia Janus & Martyna Majewska – KA-BA (15min)
 Teatr Tańca Akro – Za zamkniętymi drzwiami (10min)
 Pracownia Teatru Tańca – 9.81 (20min)
 Eliza Kindziuk – SEE ME (10min)
 Projekt PańFu – Korzenie (15min)
 Pracownia Tańca Teatru ZNAK – Her(t)z (45min)
 Agnieszka Sterczyńska – Gravity (10min)
 3D – Body (20min)
 Małgorzata Skusa | Grupa Teatru Tańca – Dlacroze odkryty...? (6min)
 Teatr Tańca Enza – Tulipany na betonie (35min)
 - Panel dyskusyjny (21.00 – ...) prowadzenie: Anna Duda Klub festiwalowy

Warsztaty poprowadzą:
 Anna Piotrowska – ONEBODYSPACE
 Gosia Mielech – Gaga oraz GoPiYoga
Krytycy:

 Agnieszka Moroz
 Anna Duda
 Marta Seredyńska
 Katarzyna Zioło
 Joanna Brodniak

Główny organizator:
Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" im. J. Korczaka w Zielonej Górze
Ośrodek Praktyk Choreograficznych (stowarzyszenie)
Współorganizatorzy:
Nowosolski Dom Kultury
Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze

Patroni medialni:
taniecpolska.pl, e-teatr.pl, teatralny.pl, Dziennik Teatralny, kwartalnik Taniec, Gazeta Lubuska, Akademickie Radio Index

Agnieszka Moroz
Dziennik Teatralny
18 marca 2019

Książka tygodnia

Street Art. Wielcy artyści i ich wizje
Wydawnictwo ARKADY
Alessandra Mattanza

Trailer tygodnia