Program teatralny w Manufakturze

Teatr Wielki w Łodzi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Wielki zaprasza na specjalny program teatralny "Opera Outdoors"

Teatr Wielki w Łodzi postanowił świętować Międzynarodowy Dzień Teatru w sposób szczególny. W ramach tego wyjątkowego święta, łódzka opera opuści siedzibę i przeniesie się do ulubionego miejsca łodzian - Manufaktury. W dnia od 25 do 30 marca w okolicach rotundy będzie można obejrzeć wystawę wielkoformatowych elementów scenografii oper i baletów TWŁ, a w dniu 25 marca (niedziela) wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego zaprezentują się artyści opery. Tego dnia uczestnicy spotkania z Teatrem Wielkim będą mieli okazję wziąć udział w profesjonalnej charakteryzacji - od stóp do głów, przymierzać kostiumy teatralne, nakrycia głowy, peruki i robić zdjęcia.

Program:

Wystawa (25-30 marca)

Wielkoformatowych elementów scenografii oper i baletów TWŁ m.in.: z "Rusałki", "Opowieści Hoffmanna", "Aidy"

25 marca (niedziela)

Baletowe pas

Start: godz. 13.00

Pokaz rozpocznie się od rozgrzewki tancerzy (rozgrzewka przy drążku, polegająca na rozciąganiu oraz wykonaniu kilku podstawowych pas). Po rozgrzewce tancerze wykonają fragmenty układów tanecznych.

Otwarta lekcja śpiewu

Start: 14.00

Pokaz w formie happeningu. Śpiewacy w kostiumach teatralnych rozpoczną happening od kilkuminutowej rozgrzewki wokalno-dykcyjnej, po czym rozpoczną śpiewać fragmenty utworów operowych i musicalowych.

Opera na poduchach

Start: 12.00 i 15.00

Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się m.in. czym charakteryzuje się Teatr operowy, co to jest scenariusz i libretto? Będą mogły także poćwiczyć dykcję oraz nauczyć się piosenki. W części plastycznej warsztatów spróbują zaprojektować kostium teatralny.

Teatralne Metamorfozy

Start: 12.00-16.00

Profesjonalny pokaz charakteryzacji, możliwość przymierzenia kostiumów teatralnych i peruk.

(-)
Materiały Organizatorów
22 marca 2012

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...