Projekt "Dzieci Fort"

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zaprasza na dwa spektakle

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, zaprasza W najbliższą sobotę, 28 września o godzinie 11 i 13 na dwa przedstawienia lalkowe "O! Wlazł kotek na płotek" wg Aleksandra Rymkiewicza, przygotowane przez teatr "Chrząszcz w trzcinie".

Pragniemy, by Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zaistniało w świadomości warszawiaków jako miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. Większość naszych imprez jest adresowana zarówno do gości dorosłych, jak i tych nieco młodszych. Dzieci Fort to projekt skierowany właśnie do dzieci. Chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom oraz potrzebom i stworzyć dla nich miejsce bezpieczne, przytulne, w którym będą się dobrze czuły i do którego będą wracały.

W najbliższą sobotę, 28 września, zapraszamy o godzinie 11 i 13 na dwa przedstawienia lalkowe "O! Wlazł kotek na płotek" wg Aleksandra Rymkiewicza, przygotowane przez teatr "Chrząszcz w trzcinie". To inicjatywa profesjonalnych lalkarzy i plastyków , którzy postanowili powrócić do tradycji lalkarstwa, kiedy teatr lalkowy miał charakter obwoźny i dominującą rolę ogrywały w nim lalki, a aktorzy ukryci byli za parawanem.

W przedstawieniu "O! Wlazł kotek na płotek" barwne postaci kaczki, kury, koguta, indyka odgrywają lalki typu muppet. Przyglądamy się wiejskiemu podwórku, na którym pojawia się "obcy" - kotek. "Nowy", "inny" mieszkaniec podwórka wywołuje wśród ptaków strach i agresję, a dobrze wszystkim znana piosenka "Wlazł kotek na płotek" staje się punktem wyjścia do rozmowy o akceptacji i przyjaźni.

Artyści nie tylko doskonale bawią swoich małych widzów, ale też starają się ich uczyć. Spektakl porusza ważne problemy adaptacyjne dzieci wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pomaga w rozwoju umiejętności społecznych, w przejrzysty sposób ukazuje mechanizm agresji grupowej.

Każdy spektakl trwa 50 min; reżyseria: Katarzyna Pędzimąż i Cezary Skrocki, scenografia: Marta Skrocka, muzyka: Rafał Nowak, występują: Katarzyna Pędzimąż i Cezary Skrocki.

Prosimy o rezerwację miejsc: rezerwacje@nowyfort.pl, tel. 501 461 533, wstęp: 25 zł.

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego znajduje się na ul. Stefana Czarnieckiego 51, w Parku Żeromskiego, tuż przy Placu Wilsona. Do Fortu można dostać się zarówno przez park od strony Pl. Wilsona oraz od ul. Czarnieckiego.

(-)
Materiał Teatru
28 września 2013

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...