Projekt edukacyjny WSNHiD

"Minus 2" - reż: Ohad Naharin - Polski Teatr Tańca - Balet Poznański

22 marca o godz. 19.00 w murach WSNHiD odbędzie się kolejny projekt edukacyjny organizowany przez uczelnię. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowany spektakl Minus 2 w choreografii Ohada Naharina. Przedstawienie Polskiego Teatru Tańca poprzedzi wykład Tajemnica przetrwania / i opowiesz synowi swemu - Hagada. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można obierać w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4)

Harmonogram wydarzenia:

19.00 – wykład Tajemnica przetrwania / i opowiesz synowi swemu – Hagada

20.00 – spektakl Minus 2

Opis wykładu: Tajemnica przetrwania/ i opowiesz synowi swemu – Hagada

Wykład przybliży historię żydowskiego święta Pesach, podczas którego zgodnie z tradycją wykonywana jest pieśń Echad Mi Yodea, występująca również w spektaklu Minus 2 Ohada Naharina. Prelekcja wskaże nawiązania między terminami występujący w utworze i ich uobecnieniem w przedstawieniu Polskiego Teatru Tańca.

Prowadzanie: Piotr Sztyma

Minus 2

choreografia: Ohad Naharin

asystent choreografa: Yoshifumi Inao

kostiumy: Rekefet Levy

światło: Avi Yona Bueno

Minus 2 to pierwsza w Polsce realizacja  legendarnego izraelskiego artysty Ohada Naharina, uznanego za jednego z najwybitniejszych choreografów naszych czasów. Jak mówi sam autor, to dzieło  rekonstrukcji, próba założenia w całość wielu bardzo odmiennych historii historii i spojrzenia na nie z nowej perspektywy. Spektakl, którego premiera została okrzyknięta przez Rzeczpospolitą najważniejszą premierą minionego sezonu, był wystawiany już m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Wielkim w Łodzi oraz na Festiwalu DanceInverison w Moskwie.

(-)
Materiały Teatru
22 marca 2012

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...