Projekt "Kapitalna Warszawa"

Koncert galowy "Śpiewamy Młynarskiego" - Teatr Ateneum w Warszawie

Giełda Papierów Wartościowych w 2014 r. będzie kontynuować projekt "Kapitalna Warszawa". 27 stycznia w stołecznym Teatrze Ateneum odbędzie się koncert galowy "Śpiewamy Młynarskiego".

Koncert "Śpiewamy Młynarskiego" połączony będzie z koncertem laureatów I edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który odbył się we wrześniu 2013 r. w sopockiej Zatoce Sztuki.

W stołecznym Teatrze Ateneum zaprezentuje się szóstka laureatów Festiwalu: Dominika Barabas, Ewa Błachnio, Julianna Dorosz, Piotr Kosewski, Małgorzata Nakonieczna i Agata Zakrzewska. Wystąpią również m.in.: Joanna Trzepiecińska, Klementyna Umer, Wiktor Zborowski i Jacek Bończyk. Koncert poprowadzi Wojciech Młynarski.

Wydarzenie jest częścią projektu "Kapitalna Warszawa" organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i adresowanego do mieszkańców i gości stolicy. Celem projektu jest propagowanie wiedzy o giełdzie i rynku kapitałowym. GPW zamierza łączyć edukację ekonomiczną z wydarzeniami o charakterze kulturalnym - planowane są m.in. koncerty i wystawy.

Według prezesa GPW Adama Maciejewskiego - realizacja marzenia o Warszawie, jako centrum finansowym naszego regionu Europy wymaga nie tylko sprawnego i godnego zaufania biznesu. Wymaga też powszechnej znajomości i akceptacji społecznej dla rynku kapitałowego, stąd tak szeroko adresowana idea Kapitalnej Warszawy.

(-)
(PAP)
3 stycznia 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...