Projekt "Lato w teatrze" w MOKu w Tomaszowie Mazowieckim

"I tak zrobimy cię na szaro"

Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz. zaprasza na spektakl pt. "I tak zrobimy cię na szaro" w wykonaniu uczestników projektu "Lato w teatrze". Spektakl zostanie zaprezentowany 12 i 13 sierpnia o godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Browarna 7). Wstęp wolny.

Spektakl jest efektem warsztatów aktorskich, scenograficzno-kostiumowych, muzycznych oraz dziennikarskich, w których uczestniczy 55 dzieci i młodzieży. Tematem przedstawienia będzie problem tolerancji. Punktem wyjścia są opowieści dzieci oraz gry i zabawy podwórkowe przekładane na język teatru oraz dramat Liliany Bardijewskiej pt. "Zielony Wędrowiec".

Uczestnicy pracują od 29 lipca pod opieką instruktorów i pedagogów:

Grupa aktorska: Karolina Suchodolska, Mateusz Tymura, Małgorzata Kobalczyk

Grupa scenograficzno-kostiumowa: Emilia Adamiszyn, Magdalena Sęk

Grupa muzyczna: Magdalena Cysewska

Grupa dziennikarsko-promocyjna: Elżbieta Chrulska, Mikołaj Walenczykowski, Marzena Dzienisiewicz

Czytanie bajek i opowiadań: Elżbieta Ołubek i Barbara Skawińska (słuchaczki TUTW)

Prowadzenie ćwiczeń arteterapeutycznych: Aleksandra Rajska

Koordynacja: Anna Nowak

"Lato w teatrze" jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. "Lato w teatrze" jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Od trzech lat Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, w ramach programu "Lato w teatrze", realizuje warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Każda edycja "Lata w teatrze" jest inna: w 2011 tematem naczelnym był problem walki ze złem i elementy teatru formy, w 2012 skupiliśmy się nad tym, by zainteresować uczestników historią Tomaszowa Mazowieckiego oraz skłonić do postrzegania miejsca zamieszkania jako przestrzeni pobudzającej kreatywność.

W tym roku tematem naczelnym jest problem tolerancji, ukazanie sposobów wykorzystania multimediów i przestrzeni naturalnej w działaniach teatralnych, a także zapoznanie uczestników z funkcjonowaniem koloru w kulturze. Uczestnicy pracują od 29 lipca do 13 sierpnia po 6 godzin, w grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej oraz dziennikarsko-promocyjnej. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Projekt jest realizowany we współpracy z następującymi podmiotami: Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "TRZCINA", Ośrodek Kultury "TKACZ", Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Społeczność Chrześcijańska "TOMY", oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych tARTak z Torunia.

Szczegółowe informacje:

www.mok-tm.pl

https://www.facebook.com/LatoWTeatrzeTomaszowMazowiecki?ref=hl

http://latowteatrze2013.blogspot.com/

http://www.youtube.com/watch?v=dUCgqJ3O5_A&feature=c4-overview&list=UUQZPHQMiqYhV6lxa5R8KqaQ

(-)
Materiał Teatru
7 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...