Projekty edukacyjne w ramach Bonu Kultury

Opera Krakowska w Krakowie

BON KULTURY to realizowany po raz kolejny program edukacyjny zachęcający do częstszego uczestnictwa w kulturze wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów na rozwijanie własnej kreatywności, wiedzy i talentów. BON KULTURY jest inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. W piątej edycji tego wydarzenia, Opera Krakowska realizuje dwa projekty.

Projekt „Muzyką namaluj swój świat" jest ofertą warsztatów opartych na animacjach i zajęciach muzykoterapeutycznych skierowanych do dzieci niepełnosprawnych. W ten sposób Opera Krakowska pragnie dotrzeć do nowej grupy odbiorców, ukazując muzykę jako wspaniałe narzędzie do rozwoju kreatywności i dobrej zabawy. Spotkania prowadzone będą przez inspicjenta Opery Krakowskiej oraz muzykoterapeutę Justynę Jarocką-Lejzak. Podczas pierwszej części spotkań na Antresoli Opery Krakowskiej, uczestnicy zostaną zaproszeni do zabaw w rytm melodii operowych, operetkowych i musicalowych. Atrakcyjne animacje z rekwizytami, plastyczne warsztaty z użyciem wstążek i folii malarskiej uruchomią dziecięcą fantazję i wyobraźnię. W drugiej części spotkania dzieci będą mogły poznać kulisy teatru operowego. Celem tego projektu jest motywowanie niepełnosprawnych uczestników do rozwijania swoich umiejętności muzycznych oraz zaciekawienie ich światem opery. Opera jest bowiem dla każdego.

Terminy spotkań: 7 marca, godz. 11.00 oraz 20 marca 2016, godz. 13.00
24 kwietnia 2016, godz. 13.00 ; 9 maja, godz. 11.00 oraz 22 maja 2016, godz. 14.00
20 czerwca 2016, godz. 11.00
Czas trwania: 1 godzina
Miejsce: Scena na Antresoli oraz kulisy sceny
Ilość osób w grupie: 15

Drugim projektem realizowanym przez Operę Krakowską w ramach Bonu Kultury jest „Operowy Podwieczorek" - kameralne spotkania kierowane do osób 50+. Poprzez rozmowę i dyskusję zachęcamy miłośników opery do dzielenia się doświadczeniami i opiniami oraz aktywnego udziału w życiu kulturalnym teatru przy ul. Lubicz 48 i naszego miasta. Na każdym ze spotkań, przy kawie lub herbacie, prezentowane będą fragmenty koncertów „Arie Oper Świata", stanowiące punkt wyjścia do wymiany spostrzeżeń i dyskusji na temat sztuki, muzyki i opery. Pretekst do rozmowy to również aktualne spektakle i premiery Opery Krakowskiej. Animatorami spotkań będą dziennikarka Alicja Myśliwiec oraz artysta Opery Krakowskiej Stanisław Knapik. Zachęcającdo kreatywnego uczestnictwa w spotkaniach wierzymy, że staną się one miłą alternatywą dla spędzania wolnego czasu, tym razem z muzyką poważną, choć nie koniecznie zawsze na poważnie.

Terminy spotkań: 11 marca, 18 kwietnia oraz 23 maja 2016
Godzina: 17.00
Czas trwania: 1 godz. 30 min
Miejsce: Sala Kameralna
Ilość osób w grupie: 35

(-)
Materiał Opery
7 marca 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia