Prolog do DIALOGU

Ruszyła sprzedaż biletów na V Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG-WROCŁAW

Już od 1 września można nabyć bilety na spektakle piątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG-WROCŁAW, która będzie miała miejsce we Wrocławiu w dniach 10 - 17 października. Warto pospieszyć się z rezerwacją, bo w tym roku gośćmi Festiwalu będą niekwestionowane wybitne osobowości współczesnej sceny teatralnej z całego świata, a niektóre z przedstawień będzie można zobaczyć tylko raz.

W programie tegorocznego Festiwalu znalazło się 15 spektakli 14 twórców. Wśród nich są nazwiska najważniejszych reżyserów europejskiego teatru: Ivo van Hove, który pokaże we Wrocławiu imponujący spektakl "Tragedie Rzymskie" wg Williama Szekspira; Luk Perceval z przedstawieniem "Troilus i Kresyda"; doskonale znany w Polsce Christoph Marthaler ze swoim najnowszym dziełem "Riesenbutzbach. Stała kolonia", oraz dwaj najciekawsi polscy twórcy teatralni - Grzegorz Jarzyna, który na Festiwalu zaprezentuje aż dwa spektakle: "T.E.O.R.E.M.A.T." wg Piera Pasoliniego i "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej, oraz Jan Klata z „Ziemią Obiecaną” wg Władysława Reymonta. Po raz pierwszy w Polsce pokaże się również słynny lalkarski teatr Handspring Puppet Company z RPA!
 
Bilety do nabycia w kasie Wrocławskiego Teatru Współczesnego przy ulicy Rzeźniczej 12 oraz na stronie www.dialogfestival.pl. Tam również znaleźć można szczegółowe informacje odnośnie programu tegorocznego Festiwalu.

(-)
Materialy Festiwalu
2 września 2009

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...