Promocja studenckiej aktywności

5. Festiwal Teatrów Studenckich START

W dniach 15-18 marca 2018 roku w Poznaniu odbędzie się V edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START. Jest to przegląd spektakli studenckich, nastawiony na promocję studenckiej aktywności w sferze kultury.

 

Festiwal to okazja do zapoznania się z studenckimi spektaklami teatralnymi, występami muzycznymi oraz cyklem pokazów performatywnych. Inaugurację uświetni występ Teatru Papahema z Białegostoku, który w ramach pokazu mistrzowskiego zaprezentuje spektakl „Moral insanity. Tragedia ludzi głupich". Jury w składzie: Joanna Nowak, Marcin Kęszycki oraz Juliusz Tyszka przyzna nagrodę Grand Prix Festiwalu. Uczestnikami konkursu będą studenckie grupy teatralne z Warszawy, Poznania, Katowic, Zabrza, Gdańska, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy oraz Bielska Podlaskiego.

Festiwalowe spektakle obejrzeć będzie można na deskach Teatru Polskiego, Teatru Ósmego Dnia, Sceny Roboczej oraz w Jeżyckim Centrum Kultury. Występy muzyczne odbędą się w klubokawiarni Pies Andaluzyjski, a w Galeriach Miejskich UAP odbędą się pokazy performatywne, przygotowane przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Organizatorami wydarzenia są – Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.festiwalstart.pl oraz https://www.facebook.com/FTS.START/.

Remigiusz Kula
Materiał organizatora
7 marca 2018

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...