Propozycje weekendowe - Warszawa

3 - 5 września 2021

Jesień coraz bliżej, a wraz z nią nostalgia i coraz chłodniejsze wieczory, ale nie ma tego złego kiedy wieczór można spędzić w teatrze. Wracamy do gry, teatry rozgrzewają sceny, a my rozgrzewamy nasze teatralne serca.

„Piknik pod wiszącą skałą" – reż. Lena Frankiewicz – Teatr Narodowy

4 września, godz. 16:00

Rok 1900. W upalny, burzowy dzień mieszkanki pensji pani Appleyard wraz z kilkoma nauczycielkami wybierają się na piknik w pobliżu Wiszącej Skały. Za zgodą jednej z nich dziewczęta udają się na spacer po okolicy. Powróci tylko jedna z nich. Co zobaczyła? O czym opowie? Dlaczego nic już nie będzie takie samo?

„Cesarz" – reż. Mikołaj Grabowski – Teatr Ateneum
4-5 września, godz. 19:00
Teatralna adaptacja słynnej książki Ryszarda Kapuścińskiego. Cesarz to wielogłosowa opowieść o władcy Etiopii Hajle Sellasje I i jego dworskiej świcie. Pod koniec lat 70-tych Cesarz był w Polsce lekturą obowiązkową. Czytelnicy bez trudu odnaleźli na dworze etiopskiego monarchy totalitarny „czerwony dwór" KC PZPR. Ale Cesarz, poddając analizie mechanizmy dworskie, bo to one z etiopskiego dyktatora czynią wszechmocnego władcę, zawiera przesłanie uniwersalne.

"Seks, miłość i podatki" – reż. Tomasz Dutkiewicz – Teatr Komedia
4 września, godz. 19:00, 5 września, godz. 18:00
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – powiedział ponad dwieście pięćdziesiąt lat temu Benjamin Franklin.
Bohaterowie komedii „Seks, miłość i podatki" ze wszelkich sił starają się zadać kłam owej ponurej podatkowej nieuchronności...jednocześnie coraz bardziej nieuchronnie popadając w karkołomne tarapaty.
Narzeczona, która jest kochanką najlepszego przyjaciela swojego narzeczonego, najlepszy przyjaciel, który zdradza swoją dziewczynę z narzeczoną swojego najlepszego przyjaciela i który musi nagle na chwilę stać się żoną swojego najlepszego przyjaciela, jego zdradzana dziewczyna niemająca pojęcia, że jej chłopak jest chwilowo żoną swego najlepszego przyjaciela oraz matka narzeczonego, która chce poznać narzeczoną syna, a poznaje wścibskiego sąsiada i pijanego inspektora skarbowego, który zamiast liczyć podatki, podrywa mamusię narzeczonego i jego przyjaciela, który chwilowo musi grać rolę jego uroczej żony

Magdalena Kisielińska
Dziennik Teatralny Warszawa
3 września 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia