Prosimy nie wyrywać foteli - nowa data premiery

"Prosimy nie wyrywać foteli" - reż. Jakub Szydłowski - Teatr Muzyczny w łodzi - premiera: 10 października 2020

– Przesuwamy premierę na drugi weekend października, wtedy będziemy pewni, że i zespół i publiczność mogą czuć się całkowicie bezpiecznie – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. Pokaz przedpremierowy widowiska muzycznego „Prosimy nie wyrywać foteli" odbędzie się 9 października. Premierę zaplanowano na sobotę, 10 października.

Widowisko muzyczne w reżyserii Jakuba Szydłowskiego „Prosimy nie wyrywać foteli" to pełna humoru podróż przez historię muzyki rozrywkowej. W programie światowe i polskie przeboje lat 50., 60., 70., 80. i 90. XX wieku, podane w formie lekkiego, puszczającego oko do widza, wykładu wzbogaconego zaskakującą scenografią. W repertuarze inscenizowanego koncertu znalazły się przeboje, które w II połowie ubiegłego stulecia doprowadzały do zbiorowej histerii słuchaczy na całym świecie, a z ich wykonawców – Beatlesów, Presley'a czy zespołu Queen – uczyniły nieśmiertelnych. Nie zabraknie też niezapomnianych polskich szlagierów Karin Stanek czy Skaldów.

Skąd pomysł na taką formułę? – Chcieliśmy stworzyć lekką propozycję, przygotować dla publiczności żywiołowy koncert z piosenkami, które zna każdy i które każdy może wspólnie z artystami zaśpiewać. W końcu, kto nie lubi potańczyć w rytm piosenek kultowej ABBY? – ­wyjaśnia Jakub Szydłowski. I jak zapewnia repertuar koncertu nikogo nie pozostawi obojętnym.

Na scenie będzie zobaczyć Emilię Klimczak, Justynę Kopiszkę, Paulinę Łabę, Pawła Erdmana, Macieja Pawlaka, Piotra Płuskę i Marka Prusisza oraz tancerzy Teatru Muzycznego w Łodzi. To w ich wykonaniu publiczność usłyszy między innymi „Rock around the clock", „I want to hold Your hand", „Tyle słońca w całym mieście", „Medytacje wiejskiego listonosza" i wiele innych przebojów, których realizatorzy jeszcze nie zdradzają.

Choreografię do spektaklu przygotowała Karolina Rejnus-Mroczek, a za dobór kostiumów odpowiedzialna jest Ewa Posmyk.

Bilety w cenie 55-75 złotych kupić można w kasie teatru i online. Widzowie, którzy chcieliby zwrócić lub wymienić bilety na przełożone lub odwołane wcześniej spektakle, wszelkie potrzebne informacje znajdą na stronie internetowej teatru.

Teatr dostosował swoje procedury do obowiązujących wytycznych sanitarnych. Widzowie, którzy planują wizytę w teatrze proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, który przewiduje m.in. złożenie oświadczenia o stanie zdrowia, dezynfekcję rąk oraz noszenie maseczek lub przyłbicy na terenie. Do sprzedaży trafiła odpowiednio zmniejszona pula biletów, tak by zapewnić wszystkim odpowiedni dystans na widowni.

(-)
Materiał nadesłany
1 października 2020

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia