Protokół z obrad Komisji Konkursowej konkursu na plakat

14 Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, informuje, że dnia 25 marca 2019 roku Komisja Konkursowa w składzie: Jacek Sieradzki, Krzysztof Babicki, Sabina Czupryńska, Marzena Szymik – Mackiewicz po przeanalizowaniu 219 projektów plakatów zgłoszonych do piątej edycji konkursu na plakat Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port zdecydowała nagrodzić projekt autorstwa Aliny Rybackiej, której praca jest próbą wielowątkowego dialogu z tematyką oraz kontekstem Festiwalu.

Dynamiczna kompozycja odzwierciedla ruch sceniczny, zabawę formą i teatralny gest. Inspiracją dla absurdalnego przedstawienia postaci na plakacie była twórczość Gombrowicza, gdzie ironia i groteska są sposobem opisu rzeczywistości i współczesnego spojrzenia na teatr. Plakat łączy w sobie technikę kolażu z nowoczesną estetyką i typografią.

Autorka jest projektantką grafiki użytkowej, absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Doświadczenie przy profesjonalnych projektach graficznych zdobywała podczas stażu i pracy w agencjach kreatywnych oraz wolontariatu w organizacjach studenckich. W swojej pracy umiejętnie łączy wizualną intuicję z inżynierskim wykształceniem. Świetnie odnajduje się w projektowaniu i realizacji identyfikacji wizualnych dla nowoczesnych wnętrz i wystaw, stale współpracując z najlepszymi warszawskimi pracowniami architektonicznymi. Jest także autorką graficznej oprawy kilku nowych brandów. Pracowała dla firm i wydawnictw z branży mody i design'u. Członkini STGU (Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej).

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 2.500,-, zaś jego praca firmować będzie czternastą edycję Festiwalu.

(-)
Materiał organizatora
23 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia