Przebój wszech czasów

"High School Musical" - reż. Tomasz Dutkiewicz - Gliwicki Teatr Muzyczny

Największy telewizyjny przebój wszech czasów nareszcie na polskiej scenie! W liceum East High pojawia się nowa uczennica - Gabriella Montez. Trafia tam na znajomego - kapitana drużyny koszykówki Troya Boltona, którego spotkała przypadkiem podczas niedawnego wyjazdu na ferie.

Czy między liderem Basketów a nadzieją licealnych Mózgowców coś zaiskrzy? Czy zdecydują się – ku przerażeniu Sharpay i Ryana, gwiazd szkolnych Performów – na udział w castingu do musicalu skomponowanego przez nieporadną Kelsi?

High School Musical przebojem zdobył najpierw widownię małego ekranu, a później szczyty amerykańskich i światowych list przebojów. Odtwarzający w filmie główne role Vanessa Hudgens i Zac Efron to dziś największe młodzieżowe gwiazdy w całym show-biznesie. Trzecia część perypetii Gabrielli i Troya jako pierwszy musicalowy hit telewizyjny odniosła gigantyczny sukces kinowy. Od kilku lat triumfy w Ameryce i w Europie święci również teatralna wersja High School Musical. I właśnie na polską premierę tej ostatniej zaprasza wszystkich fanów HSM Gliwicki Teatr Muzyczny. Zagrają w niej młodzi artyści wyłonieni w ogólnopolskim castingu, przeprowadzonym przy ogromnym zainteresowaniu mediów. Spektakl wyreżyseruje Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia, a opracowania choreografii podjęła się Sylwia Adamowicz. Jaka będzie pierwsza polska obsada High School Musical? Czy nasi Gabriella i Troy zdobędą przebojem serca fanów? Jak zabrzmią piosenki HSM po raz pierwszy w całości po polsku? Baw się z High School Musical w Gliwickim Teatrze Muzycznym – we wrześniu aż osiemnaście spektakli!

(-)
Materiały Teatru
7 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia