Przeboje Abby w nowym przedstawieniu GTM

"I have a dream" - Gliwicki Teatr Muzyczny

Przeboje grupy Abba, w tym m.in. "Mamma Mia", "Take a Chance on Me" zabrzmią w najnowszym przedstawieniu Gliwickiego Teatru Muzycznego. Autorami choreografii do spektaklu "I Have a Dream" są szwedzcy artyści Roger Lybeck i Jan Astrom - poinformował w środę teatr.

Taneczne show, jak powiedział PAP dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego Paweł Gabara, będzie - trochę inspirowane szekspirowskim "Snem nocy letniej". Opowiadać będzie historię dwóch par - Hermii zakochanej w Lizandrze oraz Heleny darzącej uczuciem Demetriusza, który jednak kocha kogoś innego. Sprawy miłosne skomplikują się jeszcze bardziej za sprawą "miłosnego czaru".

Ta niezwykła historia miłosna opowiedziana zostanie z pomocą muzyki legendarnej szwedzkiej grupy Abba. Ze sceny zabrzmią takie przeboje, jak m.in. "Mamma Mia", "Take a Chance on Me", "Honey, Honey", "Thank You for the Music" oraz tytułowy "I Have a Dream".

- Kilka lat temu wraz z Operą Śląską w Bytomiu zrealizowaliśmy wspólnie widowisko "The Beatles and Queen", które nadal cieszyło się i nadal cieszy się zainteresowaniem widzów. Pomyślałem, że przeboje zespołu Abba też ciągle poruszają publiczność, o czym przekonałem się podczas licznych koncertów coverowych. Tak narodził się ten pomysł - powiedział Gabara.

Dodał, że publiczność, która pojawi się na spektaklu "I Have a Dream" będzie miała okazję nie tylko obejrzeć przedstawienie, ale również pobawić się i potańczyć. - Będzie nowoczesna scenografia, dużo efektów świetlnych oraz kostiumy inspirowane strojami członków zespołu Abba. Całość wyreżyserowali dwaj artyści ze Szwecji, którzy wychowali się na tej muzyce - dodał dyrektor GTM.

Autorami choreografii do spektaklu oraz jego reżyserami są dwaj szwedzcy artyści - choreograf czołowych teatrów musicalowych i operowych Sztokholmu, Malmoe i Goeteborga Roger Lybeck oraz reżyser, choreograf musicalowych przebojów i dyrektor artystyczny szwedzkiego zespołu Modern Jazz Dance Ensemble - Jan Astrom.

Premierę spektaklu zaplanowano na 20 września.

Spektakl gliwickiego teatru wpisuje się w modny w ostatnich latach trend prezentowania dorobku muzycznego legendarnego zespołu Abba zarówno na deskach największych teatrów muzycznych w świecie oraz w filmie. Nakręcony w 2008 roku film "Mamma Mia" w reżyserii Phyllidy Lloyd obejrzało miliony ludzi na świecie. W filmie zagrali m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth.

(-)
(PAP)
21 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...